Bledě modré stěny a strop v ložnici
Malování stěn Barvou roku 2022 BLANKYTNĚ MODRÁ™ Dulux

Osvěžte si domov pomocí barvy roku 2022 Dulux

Lehká a vzdušná Barva roku 2022 BLANKYTNĚ MODRÁ™ od Dulux vnese do každé domácnosti závan čerstvého vzduchu. Zjistěte, jak vybíráme Barvu roku a jak ji lze kombinovat s módními odstíny, které rozjasní každou místnost…

Abychom získali pomoc s výběrem naší Barvy roku, požádali jsme skupinu mezinárodních odborníků na design, aby nám pomohli porozumět momentální náladě a podělili se s námi o své postřehy o tom, co ovlivňuje způsob, jakým žijeme. V letošním roce jsme absolvovali online diskuzi a poté se náš tým expertů na barvy pustil do práce a vybíral odstín, který reflektuje tato zjištění – odstín, který bude na příštích několik let trendem pro naše domácnosti. 

Za posledních 18 měsíců se naše životy obrátily vzhůru nohama, ale také jsme měli čas přehodnotit způsob, jakým žijeme, a zjistit, co je opravdu důležité. V prognóze trendů jsme hovořili o tom, jak se proměnila role domova, o tom, jak zásadní roli hraje v našich životech příroda, jak nám během lockdownu přináší útěchu a inspiraci umění a kreativita a jak důležité je přijmout nové myšlenky a názory, když se snažíme měnit svět k lepšímu. 

Tyto diskuze nás přivedly k tématu pro Barvu roku 2022 od Duluxu – závan čerstvého vzduchu – a k vlastnímu odstínu, který shrnuje to, co budeme od našeho místa potřebovat v roce 2022. BLANKYTNĚ MODRÁ™ je lehká a vzdušná modrá barva. Je to barva, která působí živě, optimisticky a dobře na duši. A je to odstín, který může otevřít a oživit naši domácnost. Kolem tohoto odstínu jsme vytvořili čtyři snadno použitelné palety barev, abyste mohli svůj životní prostor oživit libovolným způsobem.

1. Zkombinujte Barvu roku 2022 od Duluxu s pracovními barvami a vytvořte pulzující prostor, který funguje pro život, práci, odpočinek i jiné aktivity

Otevřená místnost v růžové, modré a žluté barvě

Když občas potřebujete bleskurychle změnit obývací prostor z domácnosti na kancelář nebo na učebnu, potřebujete získat flexibilní prostor pro vše. Ve spojení s BLANKYTNĚ MODRÁ™ může paleta pestrobarevných pracovních barev se svou kombinací lehkých a povznášejících odstínů pomoci vytvořit inspirativní pozadí pro libovolnou aktivitu. 

Další nápady a inspiraci k použití pracovních barev najdete zde

Které barvy?

T0.10.70
F6.55.54
B6.05.73
F9.20.70

2. Vneste do jídelny pozitivní účinky přírody se svěží zelenou a modrou paletou skleníkových barev

Modro-zelená jídelna s okny po obou stranách

Se světlými, přirozenými tóny palety skleníkových barev v kombinaci s Barvou roku 2022 BLANKYTNĚ MODRÁ™ je snadné vnést do interiéru svěžest přírody. Na venkově mohou být tyto barvy doplňkem k okolí, v městských prostorech nám mohou pomáhat vnímat kontakt s přírodou. 

Další nápady a inspiraci k použití skleníkových barev najdete zde

Které barvy?

S9.03.81
T0.10.70
R1.10.65
S0.10.50

3. Vyberte si jemné a vzdušné odstíny palety studiových barev s Barvou roku 2022 BLANKYTNĚ MODRÁ pro uklidňující prostor, který je dobrý pro duši

Stůl, židle a plátna proti stěnám s neutrálními barevnými pruhy

Všichni potřebujeme někde dobíjet energii a pociťovat inspiraci, na místě, kde můžeme uniknout všedním starostem. Vymalování studiovými barvami může vtisknout místnosti pohodlný a uklidňující dojem, a pokud se rozhodnete pro pruhy, můžete vytvořit i dramatický ústřední bod. 

Další nápady a inspiraci k použití studiových barev najdete zde

Které barvy?

T0.10.70
T4.04.66
ZN.02.56

4. Experimentujte se salónovými barvami a vytvořte prostor, který působí svěže, otevřeně a vstřícně

Modrá ložnice s hnědo-bílou stěnou za postelí

Chceme, aby byl náš domov místem, kde se můžeme cítit bezpečně a kde si můžeme osvojovat nové nápady. Paleta salónových barev, která je kombinací jemných neutrálních a hřejivých odstínů, může poskytnout dokonalé čisté plátno pro kteroukoli místnost v domě. 

Další nápady a inspiraci k použití salónových barev najdete zde

Které barvy?

T0.10.70
GN.01.89
E4.06.35

Chcete nápady pro rozčlenění místnosti na zóny pomocí odlišných barev? Inspiraci najdete v našem videu s návodem.

Načítání dat, čekejte prosím...