Světle modře vymalovaný mezanin v otevřené místnosti
Rozdělte váš obývací prostor pomocí barev

Vytvoření přizpůsobivého domova pomocí Barvy roku Dulux

Flexibilní, univerzální domácnosti potřebují interiér, který může pomoci plnit nespočetné role – od domácího útočiště přes rodinný dům až po kancelář. Jádrem palety pracovních barev je tento víceúčelový charakter. Vyzkoušejte tyto čtyři nápady na výzdobu, díky nimž bude váš domov lépe spolupracovat s Barvou roku BLANKYTNĚ MODRÁ™ od Dulux a s pracovními barvami.

Dnes více než kdy jindy požadujeme od našich domovů, aby pro nás byly vším – kanceláří, školou, restaurací, kinem, útočištěm – takže potřebujeme barvy, které tuto multifunkční úlohu podporují. Paleta pracovních barev – s jejich radostnými, jasnými odstíny – je pro víceúčelový prostor ideální. Tyto pozitivní a doplňkové odstíny skvěle fungují spolu s Barvou roku BLANKYTNĚ MODRÁ™ od Dulux a lze je kombinovat mnoha různými způsoby. 

Odstíny pracovních barev jsou ideální k využití barevných bloků, k definování specifických zón v otevřeném prostoru a k vytvoření vizuálního propojení mezi dvěma sousedními místnostmi. Mohou také dodat trochu osobitosti, ať už jsou použity jako nevýrazná barva nebo jako součást dramatického barevného efektu. Jednotlivě i v kombinaci mohou tyto barvy bleskurychle oživit váš prostor. 

Vyzkoušejte tyto čtyři dynamické nápady na výzdobu pomocí Barvy roku 2022 BLANKYTNĚ MODRÁ™ Dulux a palety pracovních barev.

1. Vytvořte univerzální obývací pokoj

Žluté a světle modré stěny v obývacím pokoji s výklenkem

Na pozadí vzdušné barvy BLANKYTNĚ MODRÁ™ jsou pracovní barvy ideální pro zvýraznění architektonických prvků nebo funkčních oblastí. Tato stěna se zapuštěnými policemi po obou stranách, zvolená ve veselé žluté barvě se stane ústředním bodem pohodlného obývacího pokoje a bude poskytovat moderní a přizpůsobivý úložný prostor pro knihy, keramiku, pracovní pořadače i umělecká díla. 

Které barvy?

G4.40.80
T0.10.70

2. Využijte barvy v ložnici pro navození pocitu prostornosti

Ložnice ve světle modré barvě s pelestí s efektem barevných bloků

Buďte chytří při výběru barev do kompaktní ložnice, aby se celý prostor zdál být větší. Stěny namalované světlou a vzdušnou barvou BLANKYTNĚ MODRÁ™ zajistí, aby místnost vypadala rozměrně, kdežto pelest s barevným efektem v jasných pracovních barvách vytvoří skvělý prvek a nebude zabírat žádný prostor. Spolu s ložním prádlem a polštáři vybranými ve stejných barevných odstínech bude výsledek osvěžující, uvolňující a kompaktní. 

Které barvy?

D3.32.55
G4.40.80
T0.10.70
E4.22.49
F6.55.54
S7.19.59

3. Namalujte si akrylátový panel

Zelený kuchyňský akrylátový panel s růžovým a oranžovým pruhem

Když je kuchyň současně kanceláří a hernou, možná jí nebudete chtít dát čistě praktický vzhled. Dodejte jí nějaké barvy, aby vypadala jako místo, kde může celá rodina trávit společně svůj čas – ať už vařením, odpočinkem nebo hraním. Namalovat za skříně pásy pracovních barev je chytrý způsob jak definovat užitnou plochu bez použití skla nebo dlaždic. Použijte nějakou barvu odolnou proti mastnotě, např. barvu Dulux EasyCare, která odolá každodenním skvrnám od vaření a je omyvatelná bez vyblednutí. 

Které barvy?

D3.32.55
B6.05.73
T0.10.70
J3.14.63
F6.55.54

4. V jídelně můžete jíst, pracovat i hrát si

Pracovna s bledě modrými stěnami a vysokými okny

Nic neudělá lepší pozadí pro víceúčelový prostor než svěží, vzdušné odstíny Barvy roku 2022 BLANKYTNĚ MODRÁ™ Dulux. Kromě maximálního využití denního světla vám může pomoci vnést do rušného rodinného prostoru klid a čistotu, ať už jej používáte k čemukoliv. A nezapomeňte: protože tyto pracovní barvy v něm fungují tak dobře, můžete přidat i doplňky v podobných optimistických odstínech. 

Které barvy?

T0.10.70

Načítání dat, čekejte prosím...