Obývací pokoj se stěnami ve slámově žluté barvě

Pociťte kouzlo přírody ve svém domově s Dulux barvou roku 2023

Dulux barva roku 2023, OBILNÝ KLASTM, zářivý a povznášející odstín, nám dává pocit spojení s přírodou a pomáhá nám cítit se v našich domovech lépe. Zjistěte, jak vybíráme barvu roku a jak ji lze kombinovat s módními odstíny, které promění každou místnost…

Abychom se ujistili, že vybíráme barvu roku, která je relevantní a aktuální, provádíme důkladný celosvětový průzkum. Každý rok pořádáme prognózu trendů a žádáme skupinu mezinárodních expertů na design, aby se s námi podělili o své názory na to, co bude v příštích letech ovlivňovat náš způsob života. Když pochopíme, kam svět směřuje, můžeme reagovat barvou, která odpovídá momentální náladě.

V letošním roce, kdy přední místo v celosvětovém programu zaujímá příroda, jsme hovořili o různých způsobech, kterými nás příroda podporuje a inspiruje. Naše rozhovory nás přivedly k tématu Dulux barvy roku 2023: zázračným semínkům – výraz, který vystihuje proměňující sílu přírody – a ke stínu samotnému. Wild WonderTM je zářivý přírodní odstín, který nám nabízí spojení s přírodou a přináší do našich domovů pocit kouzla přírody. Na jeho základě jsme vytvořili čtyři snadno použitelné palety barev: Lush, Buzz, Raw a Flow. Každý z nich vypráví o jiném způsobu, jakým nás příroda inspiruje.

Vneste do kuchyně jemnost 

 

Spojení s přírodou nám pomáhá cítit se lépe a uklidňující lesní odstíny v naší paletě Lush mohou vytvořit atmosféru zakořeněnosti a podpory. Kombinace jemné zelené a Wild WonderTM vnáší do kuchyňského prostoru teplo a měkkost.

 

Které barvy?
G3.12.56
G0.16.68

Kuchyně s dvoubarevnou stěnou

Vytvořte radostný rodinný prostor  

 

Zářivé odstíny v naší paletě Buzz vzdávají hold biologické rozmanitosti louky plné květin. Zde přidávají na stěnu vymalovanou barvou roku 2023, OBILNÝ KLASTM, zářivé barvy a vytvářejí tak radostný rodinný prostor, který působí hravým a osvěžujícím dojmem.

Další nápady a inspiraci k použití barev Buzz najdete zde.

 

Které barvy?
G0.16.68
B1.18.51
D6.38.51

Pokoj s pruhovanými stěnami a houpacím koněm

Vytvořte si útulnou ložnici 

 

Naše paleta Raw, která nám připomíná bohatství přírodních materiálů kolem nás, je hřejivá a obohacující. V tomto případě se jemná hnědá barva kombinuje s Dulux barvou roku 2023, OBILNÝ KLASTM, a vytváří tak prostor ložnice, který působí příjemně a útulně.

 

Které barvy?
E7.10.53
G0.16.68

Ložnice s jemně hnědými a zlatožlutými stěnami

Vneste do dětského pokoje rovnováhu

 

Naše paleta Flow přináší do domácnosti rovnováhu. Tento dvoubarevný efekt kombinuje jemnou modrou barvu s barvou OBILNÝ KLASTM a vytváří tak vzhled, který je zábavný, ale ne zahlcený – ideální pro dětský pokoj.

 

Které barvy?
T0.10.70
G0.16.68

Dětský pokoj s dětskou postýlkou a pruhovanou stěnou
Načítání dat, čekejte prosím...