O nás


O nás

Při bližším pohledu uvidíte mnohem dál

Rozhlédněte se a s velkou pravděpodobností najdete místa, kterým společnost AkzoNobel dodala na kráse. Použití našich produktů najdete všude, v Olympijských arénách v Pekingu, na Harbor Bridge v Sydney, ale například i na domech ve Vašem sousedství.

I když si to neuvědomujete, vidíte výsledky naší práce každý den, ať jdete kamkoliv. To proto, že na světě nenajdete společnost, jejíž dekorativní a speciální nátěrové hmoty by lidé používali více, než je tomu u AkzoNobel. Navíc vyrábíme širokou škálu nejrůznějších speciálních chemikálií, vyvinutých pro stovky každodenně užívaných produktů.

AkzoNobel v České republice

V České republice vstoupila společnost AkzoNobel na trh ještě pod názvem Akzonobel, a to koupí společnosti Balakom v roce 2006 a následně k sobě celosvětově přibrala společnost ICI Paints.

Proměna, kterou prošla společnost AkzoNobel, s sebou nesla rovněž potřebu vytvoření nové obchodní značky společnosti jako celku. Dne 25. dubna 2008, pouhé čtyři měsíce po ukončení akvizice ICI, AkzoNobel uvedla svou novou obchodní značku, která mimo jiné obsahovala drobnou změnu ve způsobu, jímž se psal název společnosti: od tohoto okamžiku měla být známa jako AkzoNobel.

Historie

Zde jsou nejvýznamnější okamžiky naší historie v kostce:

1777 - V Dánsku je založen Det Holmbladske Selskab, nyní znám pod jménem Sadolin.

1792 - Malíř a bytový architekt Wiert Willem Sikkens začíná v nizozemském městě Gronigen vyrábět laky Sikkens.

1871 - Ve Švédsku je založen KemaNobel. O více než sto let později, v roce 1984, se KemaNobel slučuje s Bofors, aby vznikla společnost Nobel Industries, kterou v roce 1994 kupuje společnost Akzo.

1895 - Alfred Nobel (muž stojící za vznikem Nobelovy ceny) zakládá ve švédském Bengtsforsu společnost Elektrokemiska Aktiebolaget, známou jako Eka. Dnes jsou Eka Chemicals vlastnictvím AkzoNobel's v rámci oddělení Pulp & Paper Chemicals.

1918 - Koninklijke Nederlandse Zoutindustrie (KZO) budují, jako odezvu na nedostatek soli za první světové války, základy solného průmyslu v Nizozemsku.

1923 - Saal van Zwanenberg zakládá společnost Organon, která vyrábí inzulín ze zvířecích slinivek.

1968 - Britská společnost Courtaulds vyrábějící syntetická vlákna kupuje společnost International Paints.

1969 - Algemeene Kunstzijde Unie NV (AKU) se spojuje s Koninklijke Zwanenberg Organon (KZO) a vytvářejí společnost AKZO.

1994 - Akzo a Nobel Industries fúzují a vzniká tak AkzoNobel.

1998 - AkzoNobel kupuje britskou společnost Courtaulds, mezi jejíž produkty patří technicky vyspělé průmyslové nátěry a syntetická vlákna, jako například Courtelle a Tencel.

2007 - AkzoNobel prodává korporaci Schering-Plough Corporation společnost Organon BioSciences NV.

2008 - AkzoNobel kupuje spoečnost Imperial Chemical Industries v.o.s. (ICI).

Načítání dat, čekejte prosím...