Vybraný tým prognostiků přemýšlí o „barvě roku“.
Zjistete, jak vznikaji barevne trendy

Zjistěte, jak vznikají barevné trendy

Už jste někdy přemýšleli, jak vznikají barevné trendy?

Každý rok vybíráme Barvu roku, odstín, o kterém se domníváme, že ztělesňuje náladu a hlavní trendy nadcházejícího roku.

Tato barva není vybírána náhodně. Dulux má ve skutečnosti vyhrazený tým odborníků na barevné trendy, kteří nad svým výběrem přemýšlejí několik týdnů. Vše začíná v září, kdy naši experti na design, kteří všichni milují barvy, pozvou nezávislé odborníky z oblasti interiérů, průmyslového designu, produktového designu, módy a architektury a s nimi pak projednávají klíčové trendy na nadcházejících osmnáct měsíců.

Naši prognostici vyberou klíčové barvy a trendy a poté přibližně dvacet zkušených expertů na barvy ze společnosti Dulux z celého světa tráví tři dny zužováním široké škály konceptů v oblasti trendů, až dospějí k myšlence dominantního trendu, pěti příběhům trendů, barevným paletám a barvě roku.

Frází, která nestále provází tyto workshopy, je „vliv ducha doby“. V zásadě to znamená, že každý mluví o stejných věcech nebo při navrhování přemýšlí nad stejnými materiály a barvami. Díky vlivu ducha doby jsou naši odborníci na barvy schopni zachytit momentální náladu, která je nedílnou součástí procesu předpovídání trendů.

Po workshopech vytvoří prognostici koncept nebo tzv. „tabule nálad“, které jim pomohou vytvořit jasnou představu o tom, co který trend znamená. Následně tým zahájí proces fotografování každého z trendů. „Každý rok spolupracujeme s několika fotografy a stylisty,“ říká Louise Smith, jedna ze zkušených a světově uznávaných designérů barev. „Fotografie díky tomu působí svěže a různé trendy přitom vypadají naprosto odlišně.“

Poté, co fotografové, stylisté a dekoratéři ukončí svou práci, naši prognostici formulují povahu a aspekty každého trendu. Přečtěte si více informací na www.colourfutures.com a dejte vám vědět, co si o tom myslíte.