Jakmile jsou vaše okna připravená, umytá a je nanesena základní vrstva, i vy jste připraveni začít natírat. Nechte se vést naším průvodcem, který vás povede krok za krokem tak, aby výsledek byl opravdu profesionální:

1) Nejprve zkontrolujte počasí, abyste se ujistili, že budete mít na svou práci suché podmínky. Čerstvě natřená okna byste měli nechat otevřená, dokud úplně nezaschnou. Proto doporučujeme začít tak časně, jak to jen jde, aby mohly rámy během dne uschnout.

2) Ještě než začnete nanášet základní vrstvu, odmontujte všechny kliky a zámky. Pokud se tyto části rozhodnete ponechat, pokryjte je ochrannou lepicí páskou.

3) Pokud máte obavu, že se barva dostane na okenní skla, použijte ochrannou lepicí pásku, kterou přilepíte na skleněné tabulky kolem rámů. Pokud se barva přece jen na sklo dostane, buďte klidní, jakmile zaschne, bude snadné ji oškrábat drátěnkou.

4) Jste připraveni začít natírat! Doporučujeme začít natírat sloupky (části okenních rámů, které drží a od sebe oddělují okenní tabulky). Nejprve natřete horizontální příčky, potom se pusťte do těch vertikálních.

5) Nyní se můžete dát do natírání horizontálních částí vnějších rámů okenních křídel. Myslíme tím horní a dolní rám části okna, které otevíráte. Snažte se pokrýt barvou i tmel či výplň mezi rámem a sklem. Tím zabráníte tomu, aby tmel příliš vysychal a praskal.

6) Na závěr natřete okenní rám vsazený do zdi. Je vhodné, abyste této části věnovali alespoň dvě vrstvy barvy. Nezapomeňte vždy počkat, až bude povrch dokonale suchý, než začnete nanášet další vrstvu.

7) Jakmile vaše okenní rámy úplně uschnou, všechno, co ještě musíte udělat, je znovu připevnit zámky a kliky. Pak se nezapomeňte potěšit pohledem na svou dokončenou práci!