Když chcete proměnit vzhled své cihlové zdi nebo krbu bez velkých nákladů, nejlepší způsob je jednoduše vymalovat.
Jak malovat obnazene cihly

Jak si v bytě namalovat obnažené cihly v pěti jednoduchých krocích

Když chcete proměnit vzhled svého domova bez velkých nákladů, nejlepším způsobem je jednoduše vymalovat.

Pokud se vám líbí textura obnažených cihel, ale jejich barva se vám nezdá, zkuste svou zeď prostě přemalovat. Zde je několik tipů na to, jak si zajistit bezchybný výsledek:

  1. Je důležité začít na čistém podkladě. Dobře svou cihlovou zeď oškrábejte drátěnkou nebo tuhým kartáčem. Potom ze zdi vysavačem vysajte všechny volné kousky, zbytky malty a prach. Cihly ještě otřete vlhkým hadrem namočeným v mýdlové vodě a potom počkejte 12 hodin, aby zeď dokonale vyschla.
  1. Vidíte na své zdi nějaké pukliny nebo cementové spoje? Pokud ano, použijte spárový tmel, například od firmy Den Braven, a podle instrukcí uvedených na obalu jej nechte zaschnout.
  1. Pro dokonalou povrchovou úpravu aplikujte podkladovou barvu, která je vhodná pro cihlovou zeď. Vrstvu naneste válečkem se středně dlouhými až dlouhými vlákny (čím hrubší je stěna, tím delší vlákna budete potřebovat). Použijte štětec a naneste podklad všude tam, kam se váleček nedostane do spár a prohlubní. Nechte podklad dokonale uschnout, než začnete malovat. Pokud si nejste jisti, přečtěte si pokyny pro schnutí na obalu výrobku.
  1. Použijte akrylátové barvy na vodní bázi určené pro interiérové malování a natřete svou cihlovou zeď úplně stejně, jako byste natírali jakoukoliv jinou zeď. Použijte stejný váleček, který jste použili na podkladovou barvu. Pokud malujete jen část zdi, která sousedí se zdí jiné barvy nebo se stropem, budete potřebovat jasně ohraničit barevný přechod a rohy. K tomu použijte štětec a uvidíte, že vaši práci budou považovat za dílo profesionála.
  1. Obnažené cihly jsou poréznější než klasická omítnutá zeď. To znamená, že budete potřebovat nejméně dva nátěry, abyste docílili jednotného vzhledu. Nechte každou z vrstev dokonale uschnout, než aplikujete další – nedoporučujeme však nanést více než čtyři vrstvy.