1. Jste uprostřed malování a chcete své štětce uložit přes noc? V tomto případě není třeba je pečlivě čistit. Jednoduše zabalte hlavy štětců a válečky do potravinářské fólie nebo je bezpečně vložte do neprodyšného plastového sáčku. Zalepte je okolo rukojeti pomocí lepící pásky a uložte je klidně i na dva dny.

  2. Po dokončení malování je čas štětce a válečky řádně vyčistit. Nejprve oškrábejte tolik barvy, kolik je jen možné.

  3. Pokud používáte barvu ředitelnou vodou, jednoduše ponořte štětec a váleček do teplé vody na dobu přibližně 2 hodin. Vymyjte je, a usušte pomocí suché látky. Uložte na suchém místě pro budoucí použití.

  4. Použili jste barvy ředitelné ředidly? Nalijte malé množství ředidla (zakoupíte ho v drogerii) do malé skleničky nebo plechovky a zapracujte ředidlo do štětin štětce opíráním o stěny nádoby. Nechte štětec namočený po dobu dvou hodin, usušte ho čistou látkou a uložte ho na suchém místě pro budoucí použití.

  5. Ředidlo byste neměli vylévat do dřezu. Poté, co vyčistíte štětce, uzavřete sklenici nebo plechovku víčkem a nechte stát po dobu 24 hodin. Jakmile se barva usadí na dně, můžete přelít zbývající ředidlo do lahve pro další použití. Barvu nechte ve skleničce zcela zaschnout a poté ji vyhoďte do sběrné nádoby. Pokuste se použít co nejmenší skleničku nebo nádobu, abyste použili minimální množství ředidla –planeta vám poděkuje!

Planet Possible je světlejší budoucnost, kterou můžeme všichni pomoci vytvořit – jednoduše tak, že budeme činit uvědomělejší rozhodnutí. Zjistěte, jak můžeme věci změnit ještě dnes.