Dejte dohromady perfektní barevný návrh pomocí našeho jednoduchého průvodce základy barev.
Zjednodusene teorie barev

Zjednodušené teorie barev

Dejte dohromady perfektní barevný návrh pomocí našeho jednoduchého průvodce základy barev.

Poznejte své barevné kolečko

Pochopení toho, jak barva funguje, je skvělým způsobem, jak odstartovat vaše dobrodružství s malováním - vše, co potřebujete, je kolečko barev.
Poznejte sve barevne kolecko

Tradiční barevné kolečko je užitečným způsobem organizace klíčových barev a může to pomoci dát dohromady návrhy výmalby pro jakýkoliv prostor nebo projekt.

Zde jsou tři hlavní kategorie barev:

Primární barvy se skládají z červené, žluté a modré. Tyto jsou tři základní součásti, ze kterých se tvoří další barvy.

Sekundární barvy se skládají z oranžové, fialové a zelené. Každá z těchto barev je tvořena kombinací dvou primárních barev. Takže červená a žlutá vytváří oranžovou, modrá a červená tvoří fialovou a modrá a žlutá tvoří zelenou.

Terciární barvy se tvoří smícháním primárních a sekundárních barev nebo mícháním dvou sekundárních barev společně. Mezi příklady patří chartreuská zelená (žlutá a zelená) a tmavě purpurová (purpurová a červená).

Vytvořte svůj barevný návrh

Poté, co máte kolečko těchto základních barev na to připravené, existují zde tři hlavní typy návrhů na malování, které můžete vytvořit pomocí tří bezpečných barevných kombinací:

Monochromatické nebo tónující barevné návrhy využívají tónů stejné barvy s měnícími se odstíny. Tento návrh funguje dobře v místnostech, kde chcete vytvořit klidné, tiché prostředí. Zkuste namalovat strop velmi světlou modrou, zdi střední modrou a dřevěné prvky sytou, námořnickou modrou.

Harmonické nebo analogické návrhy se vyznačují barvami, které se nachází jedna vedle druhé na barevném kolečku. Toto funguje skvěle společně v návrzích místností. Smíchejte odstíny modré s purpurovou nebo oranžové s červenou.

Doplňující nebo kontrastní barevné návrhy používají odstíny, které jsou přímo naproti sobě na barevném kolečku. Tyto vypadají vždy dobře společně, navzdory faktu, že jsou kontrastní. Tento návrh poskytuje zajímavou souhru barev a v závislosti na síle barev, které jste si vybrali, vzhled, který vytváříte, může sahat od hravé až po dynamickou. Například modrá vypadá fantasticky s oranžovou a žlutá funguje skvěle s purpurovou.

Když pochopíte kolečko barev a zvládli jste tato základní pravidla, můžete experimentovat s širokou škálou barevných kombinací a směle dát dohromady neskutečné návrhy pro nové dekorace interiéru.

Načítání dat, čekejte prosím...