Malujete kuchyň? Nechte se krok za krokem vést tímto jednoduchým průvodcem a nalezněte nejlepší způsob, jak vymalovat srdce svého domova.
Jak vymalovat kuchyn.

Vymalujte svou kuchyň v pěti jednoduchých krocích.

Vymalujte srdce vašeho domova v pěti jednoduchých krocích.

1. Očistěte zdi

Zdi a povrchy v kuchyni jsou často mastné. Před tím, než začnete malovat je důležité všechny povrchy pečlivě očistit, aby nedošlo k nežádoucím barevným efektům. Nejlepší způsob, jak to udělat je pomocí mýdla, nebo silného čistícího prostředku. Použijte teplou vodu a vše pečlivě opláchněte. Potom nechte zdi uschnout.

2. Připravte si místnost

Ještě než začnete malovat, přelepte lepící páskou okraje obkladů, kuchyňského vybavení a kuchyňských pracovních ploch. Díky tomu budete moci vytvořit čisté linie a dotažené okraje při nanášení čerstvé kuchyňské barvy. Je také praktické přikrýt všechny pracovní povrchy, kuchyňské spotřebiče a podlahu igelitem, který zachytí všechnu barvu, která při malování nechtěně ukápne.

3. Začněte shora

Tak, jako v každé jiné místnosti, začněte i ve své kuchyni nejprve malovat strop a potom postupujte dolů. Tím zajistíte, že barevné cákance a kapky nebudou dopadat na čerstvě vymalované plochy. Použijte speciální barvu do kuchyně, která je speciálně navržená tak, aby ji bylo možné lehce setřít. Na stropy můžete použít standardní vinylovou barvu, protože strop není třeba stírat tak často. Pravděpodobně pro vás bude jednodušší natírat menší plochy spíše štětcem, než válečkem.

4. Jak natřít dvířka skříněk

Pokud máte chuť natřít si také dvířka kuchyňské linky, bude se vám to lépe dělat, když je nejprve odmontujete. Pečlivě je očistěte čistícím prostředkem a jakékoliv pukliny či nerovnosti vyplňte tmelem na dřevo. Poté upravená místa osmirkujte a znovu pečlivě otřete. Záleží na povrchu, ale většinou se vyplatí použít vhodnou základní barvu, protože další barva následně lépe přilne. Barva na dřevo Dulux ovšem nepotřebuje podkladový nátěr.

5. Natírání dřevěných částí

Nakonec natřete všechny dřevěné části. Natírejte je od shora dolů, začněte okny (je nejlepší začít hned ráno, takže mají celý den na to, aby uschly, než je budete potřebovat zase zavřít). Potom natřete dveře, veřeje a římsy, potom také podlahové lišty. Tím, že podlahové lišty natřete jako poslední, snížíte riziko, že si ušpiníte štětec od prachu a špíny.