1. Odstraňte všechnu plíseň a nečistoty

Použijte rozředěné Savo, nebo čisticí přípravek proti houbám/plísním a všechny nečistoty odstraňte. Doporučujeme to udělat den před tím, než se pustíte do malování – tak všechny povrchy znovu dobře uschnou.

Buďte opatrní, když používáte chemikálie – použijte ochranu očí a kůže a dodržujte návod k použití produktu.

2. Vykliďte místnost

Bude pro vás praktické odklidit z koupelny všechny předměty, včetně zásobníku na toaletní papír, sušáku na ručníky a držadel u vany. Pečlivě uložte všechny šrouby do uzavíratelného sáčku, aby se nepoztrácely.

3. Připravte si povrchy

Odstraňte všechny případné odlupující se části staré omítky, a pukliny vyplňte voděodolnou plnící hmotou. Jakmile je povrch suchý, vyhlaďte jej smirkovým papírem.

Smirkovým papírem lehce očistěte také jakékoliv dřevěné části tak, aby nová barva ve vaší koupelně dobře přilnula. Vysajte všechen prach.

4. Očistěte povrchy

Použijte odmašťovací čistící přípravek, a zbavte se veškerých mastnot. Opláchněte studenou vodou. To také pomůže zbavit se případných zbytků prachu po předchozím smirkování a barva k povrchům bezvadně přilne.

5. Chraňte podlahu před poškozením

Pokryjte všechno koupelnové vybavení a podlahu vaší koupelny ochrannou fólií a kolem sprchy a vodovodních baterií obtočte igelitové tašky. Pokud nechcete nátěr aplikovat také na koupelnové obklady, nalepte papírovou lepicí pásku kolem okrajů kachlování tak, že když přetáhnete, barva na obkladech neulpí.

6. Připravte si barvu a potřebné náčiní

Doporučujeme použít barvu Dulux určenou speciálně na koupelny. To pomůže vaší barvě bojovat proti plísním a také ustojí časté působení vody, páry a vlhkosti.

K natírání stěn a stropu budete potřebovat malířský váleček a barvu. Malý štětec potom k dodělávání a zarovnávání.

7. Jak vymalovat strop

Jakmile je vše připravené a vy můžete začít s malováním, začněte nejdřív stropem. Tímto způsobem budou všechny případné kapky barvy padat na nenatřené stěny a později je bude možné lehce setřít, nebo přemalovat.

Pokud malujete strop jinou barvou než stěny, budete si muset pohrát s rohy, ve kterých dochází k barevným přechodům. Nechte si poradit naším průvodcem krok za krokem, jak malovat barevné přechody.

8. Vymalujte stěny a/nebo obklady

Nyní je čas vymalovat stěny. Co se týče dřevěných částí místnosti neváhejte barvu několik centimetrů přetáhnout – to vytvoří dobrý základ pro další krok.

Pokud malujete také koupelnové dláždění, doporučujeme použít barvu určenou speciálně na obklady. Barvy budou mnohem odolnější proti plísním.

9. Natírání dřevěných částí

Začněte uprostřed místnosti a postupně malujte směrem do stran. Tímto snížíte riziko otěru čerstvě natřených ploch. Nejlepší postup pro malování dřevěných částí je postarat se nejprve o okenní rámy, potom okenní parapety, podlahové lišty a nakonec dveřní zárubně.

10. Vraťte vše zpět na své místo

Poté, co jsou všechny nátěry dokonale suché (doporučujeme dodržovat doporučenou dobu schnutí uvedenou na plechovce barvy), můžete začít dávat vše zpět na své místo. Jakmile znovu připevníte všechny police, držáky a madla, jste připraveni dát si dlouhou zaslouženou lázeň ve vaně!