Mají-li stěny skvěle vypadat a dřevo vyniknout, je důležité vybrat správnou povrchovou úpravu.
Vyber spravne povrchove upravy

Výběr správné povrchové úpravy

Zjistěte, jak se liší matné, lesklé a saténové barvy.

Matné emulze – nejlepší volba na vnitřní stěny

Tyto vodou ředitelné emulze se skvěle hodí na vnitřní stěny. Dodávají se s různou odolností a je mezi nimi i fantasticky odolná povrchová úprava, která se ideálně hodí do intenzivně využívaných prostor, třeba do předsíní nebo dětských ložnic. Dokážou skvěle zakrýt povrchové nerovnosti, například u starších budov nebo na stěnách, z nichž jste teprve nedávno odstranili tapety. Na stěnách vymalovaných matnou barvou nejsou tak vidět otisky prstů, některé druhy jsou navíc omyvatelné, takže se stěny dají otírat.

Absolutní matná (Flat matt) - dodá stěnám v interiéru moderní styl

Pokud hledáte opravdu matný povrch, tohle je řešení pro vás. Je matnější než standardní matná - téměř křídová. Přestože se obvykle používají u historických budov, pokud chcete ve svém bytě získat ultramoderní vzhled, jsou přesně pro vás.

Barvy s jemným leskem – jemný lesk na vnitřní stěny

Pokud vám saténové barvy připadají lesklé až moc, máme tu skvělý kompromis mezi praktičností a pěkným vzhledem – jemný lesk.

Saténové barvy – ideální řešení na intenzivní použití

Saténové barvy mají ze všech barev na stěny ten největší lesk. Dají se snadno omývat či vydrhnout, takže nabízí ideální řešení do všech intenzivně používaných míst, které je třeba často uklízet. Stejně tak se dají využít i na decentní podtrhnutí tradičních prvků, jako jsou lišty nebo římsy.

Matné vodou ředitelné barvy Eggshell – nejlepší barvy na stěny v kuchyni nebo koupelně

Tyto barvy jsou méně lesklé a jsou odolné vůči vlhkosti, takže se skvěle hodí na stěny do kuchyní nebo koupelen, na malování po dřevě, kuchyňské skříňky a nábytek. Povrchová úprava je dostatečně odolná, abyste ji mohli vydrhnout, a dá se i snadno přemalovat.

Matné syntetické barvy Eggshell – nejlepší barvy na dřevo a kov v interiéru

Tyto barvy by se měly používat pouze na dřevo a kov v interiéru. Díky své odolnosti jsou ideální pro okenní římsy.