1) Kde je koupit?

Většina hobby marketů a obchodů s uměleckými potřebami nabízí širokou škálu malířských potřeb, včetně šablon. Existují dokonce společnosti, které vám vyrobí šablonu podle vašeho návrhu, takže se vyplatí hledat online. Nebo si zkuste vyříznout vlastní šablonu z podkladového papíru.

2) Vyberte si vhodné štětce

Pro klid a pohodu při malování vám doporučujeme trochu investovat a koupit si vhodné štětce. Speciální štětce pro malování pomocí šablon jsou kulaté a mají krátké a tuhé štětiny a pomohou vám „vytečkovat“ nátěr na stěnu, aniž by se barva dostala přes hrany šablony. Koupíte je ve většině obchodů s potřebami pro kutily a výtvarníky.

3. Použijte lepidlo

Pokud podle šablony malujete svislý povrch, jako je zeď, možná vám pomůže použít speciální lepidlo, které na šablonu pohodlně nastříkáte, a které vám pomůže přidržovat šablonu při aplikaci na místě. Zakoupit je lze ve většině obchodů pro kutily a obchodů s uměleckými potřebami.

4. Pracujte ve fázích

Doporučujeme vám začít s dekorací na okrajích a postupovat směrem dovnitř. Nejprve si obkreslete šablonu, abyste měli připravené kontury a pokračujte do středu. Tím předejdete přetažení barvy přes hrany. Štětec si důkladně namočte – s trochou barvy uděláte díru do světa.

5. Neukvapujte se

Práce se šablonami může být zdlouhavá, proto si vyhraďte dostatek času, abyste nemuseli s dekorací na zeď spěchat. Práce pomalu, po malých částech, je klíčem k úspěchu. Nanášejte vzor v tenkých vrstvách a vždy mějte po ruce papírovou utěrku, abyste mohli otřít nadměrné množství barvy.