Od dekorativních okrajů po velkoplošnou grafiku – šablony pro malování na zeď představují skvělý způsob, jak interiéru dodat na stylu.
Pet tipu, jak pouzivat sablony na zed

Pět tipů, jak používat šablony na zeď

Šablony na zeď dodají vašemu interiéru osobitost a styl.

1) Kde je koupit?

Většina hobby marketů a obchodů s uměleckými potřebami nabízí širokou škálu malířských potřeb, včetně šablon. Existují dokonce společnosti, které vám vyrobí šablonu podle vašeho návrhu, takže se vyplatí hledat online. Nebo si zkuste vyříznout vlastní šablonu z podkladového papíru.

2) Vyberte si vhodné štětce

Pro klid a pohodu při malování vám doporučujeme trochu investovat a koupit si vhodné štětce. Speciální štětce pro malování pomocí šablon jsou kulaté a mají krátké a tuhé štětiny a pomohou vám „vytečkovat“ nátěr na stěnu, aniž by se barva dostala přes hrany šablony. Koupíte je ve většině obchodů s potřebami pro kutily a výtvarníky.

3. Použijte lepidlo

Pokud podle šablony malujete svislý povrch, jako je zeď, možná vám pomůže použít speciální lepidlo, které na šablonu pohodlně nastříkáte, a které vám pomůže přidržovat šablonu při aplikaci na místě. Zakoupit je lze ve většině obchodů pro kutily a obchodů s uměleckými potřebami.

4. Pracujte ve fázích

Doporučujeme vám začít s dekorací na okrajích a postupovat směrem dovnitř. Nejprve si obkreslete šablonu, abyste měli připravené kontury a pokračujte do středu. Tím předejdete přetažení barvy přes hrany. Štětec si důkladně namočte – s trochou barvy uděláte díru do světa.

5. Neukvapujte se

Práce se šablonami může být zdlouhavá, proto si vyhraďte dostatek času, abyste nemuseli s dekorací na zeď spěchat. Práce pomalu, po malých částech, je klíčem k úspěchu. Nanášejte vzor v tenkých vrstvách a vždy mějte po ruce papírovou utěrku, abyste mohli otřít nadměrné množství barvy.