1. Předtím, než začnete malovat, vypočítejte, kolik barvy skutečně potřebujete k dokončení malování. Pokud použijete méně barvy, uspoří Vám to nejen peníze, ale také významnou měrou přispějete k ochraně planety. 


  2. Pokud Vám na konci zbude barva, můžete ji použít znovu? Uchování zbytku barvy je snadné, pokud dáte plechovku mimo dosah slunečního svitu a do prostředí, kde nemrzne. Pokud máte pouze malý zbytek barvy, nalijte tuto barvu do staré sklenice a uložte ji na bezpečném a suchém místě.

Tip: Zbyly Vám zbytky bílé? Smíchejte je a použijte jako základní nátěr při příštím malování.

  1. Může barvu použít ještě někdo jiný? Můžete ji věnovat sousedům nebo přátelům nebo třeba i místní divadelní skupině, komunitnímu centru nebo škole, které je mohou využít.

  2. Je důležité pamatovat na to, že barvu nesmíte vylévat do dřezu nebo odpadu ani ji vyhazovat do běžného komunálního odpadu. Pro odpovědnou likvidaci se s žádostí o pomoc obraťte na místní radnici. Její pracovníci by měli být schopni Vás nasměrovat na zvláštní zařízení určené pro likvidaci barev bez ohrožení životního prostředí.

Planet Possible znamená světlejší budoucnost, kterou můžeme všichni pomoci vytvořit – jednoduše tak, že budeme činit uvědomělejší rozhodnutí. Zjistěte, jak můžeme věci změnit ještě dnes.