1. Nejprve zjistěte velikost plochy, kterou budete malovat. Požádejte přítele, aby vám pomohl změřit šířku a výšku zdí pomocí svinovacího metru. Z násobku těchto hodnot vypočítáte celkový počet čtverečních metrů plochy.

  2. Pomocí stejné metody vypočítejte plochu oken a dveří a z celkové plochy ji odečtěte.

  3. Vynásobte novou celkovou plochu v metrech čtverečních počtem nátěrů, které budete potřebovat – doporučujeme provést alespoň dva nátěry. Vyplatí se počítat s určitou rezervou na domalovávání.

  4. Nakonec vydělte toto celkové číslo údajem m²/l uvedeným na vaší plechovce s barvou (pokud údaj nevidíte, podívejte se na internet do oddílu s informacemi o produktu). Získáte celkový počet litrů barvy, kterou potřebujete na malování.

  5. Nezapomeňte, že různé typy barev jsou odlišné a stejně tak i výrobci. Pokud používáte barvy vyšší kvality, uvidíte, že použijete méně barvy a získáte lepší výsledky. Méně barvy znamená šťastnější atmosféru – a dokonalý finální vzhled pro Vás.

Program Planet Possible je světlejší budoucnost, kterou může pomoci vytvořit každý z nás – jednoduše tím, že budeme dělat uváženější rozhodnutí. Zjistěte, jak můžeme věci změnit ještě dnes.