Zjistěte, jak vypočítat správné množství malířské barvy pomocí těchto užitečných tipů.
Vypocitejte spravne mnozstvi barvy

Jak vypočítat správné množství barvy

Vypočítejte správné množství malířské barvy pomocí těchto užitečných tipů.

  1. Nejprve zjistěte velikost plochy, kterou budete malovat. Požádejte přítele, aby vám pomohl změřit šířku a výšku zdí pomocí svinovacího metru. Z násobku těchto hodnot vypočítáte celkový počet čtverečních metrů plochy.

  2. Pomocí stejné metody vypočítejte plochu oken a dveří a z celkové plochy ji odečtěte.

  3. Vynásobte novou celkovou plochu v metrech čtverečních počtem nátěrů, které budete potřebovat – doporučujeme provést alespoň dva nátěry. Vyplatí se počítat s určitou rezervou na domalovávání.

  4. Nakonec vydělte toto celkové číslo údajem m²/l uvedeným na vaší plechovce s barvou (pokud údaj nevidíte, podívejte se na internet do oddílu s informacemi o produktu). Získáte celkový počet litrů barvy, kterou potřebujete na malování.

  5. Nezapomeňte, že různé typy barev jsou odlišné a stejně tak i výrobci. Pokud používáte barvy vyšší kvality, uvidíte, že použijete méně barvy a získáte lepší výsledky. Méně barvy znamená šťastnější atmosféru – a dokonalý finální vzhled pro Vás.

Program Planet Possible je světlejší budoucnost, kterou může pomoci vytvořit každý z nás – jednoduše tím, že budeme dělat uváženější rozhodnutí. Zjistěte, jak můžeme věci změnit ještě dnes.