Malování je stejné jako vaření. Úspěšný výsledek se dostaví, jen když si všechno pečlivě naplánujete a připravíte.
Pripravte se na vymalovani sten

Jak se chopit naší výzvy a vymalovat za jeden den

Podle našeho podrobného návodu problematickou místnost vymalujete během chvilky.

„Konečně jsme dostali chuť se pustit do malování, které jsme pořád odkládali. Jak ale máme jednu místnost vymalovat za jeden den?“

Již jsme si řekli, jak se pustit do procesu dekorace po náročném stěhování. Teď nastal čas vyhrnout si rukávy a vzít do ruky malířskou štětku!

Malování je stejné jako vaření. Úspěšný výsledek se dostaví, jen když si všechno pečlivě naplánujete a připravíte. Neztrácejte ale z očí svůj cíl – nádherně vymalovanou místnost, kterou se můžete hrdě pochlubit, až k vám zavítají kamarádi nebo příbuzní.

Zajímá vás, jak na to? Náš podrobný návod vám to jednoduše vysvětlí:

Pokud jste si ještě nestáhli naši aplikaci Dulux Visualizer, stáhněte si ji a vyberte si z barevné palety Dulux vhodnou barvu a jiné produkty.
Vyberte barevne schema

Ještě než začnete

1. Ukliďte nepořádek

Zbavte se všech krabic, které zbyly po stěhování, a vykliďte starý nábytek, který jen zbytečně zabírá místo. Všechno ostatní přestěhujte doprostřed místnosti a překryjte malířskými fóliemi.

Potřebujete zjistit, kolik barvy spotřebujete? Použijte nástroj na výpočet spotřebované barvy Dulux.
Zjistete, kolik barvy spotrebujete

2. Zjistěte, kolik barvy spotřebujete

Až vyberete požadovanou barvu, najděte ji na webu Dulux. Pak zadejte rozměry místnost do našeho nástroje pro výpočet spotřebované barvy Dulux a my odhadneme, kolik barvy bude potřeba koupit.

3. Pořiďte si správné malířské potřeby

Zkontrolujte, jestli svoje malířské štětce, válečky a vaničky máte úplně čisté. Pokud ne, připište si je na svůj nákupní seznam společně s kvalitní malířskou krycí páskou a vybranou barvou Dulux.

Umyjte a připravte stěny
Pustte se do malovani

Den malování

1. Umyjte a připravte stěny

Vytmelujte drobné praskliny a díry, nechte zaschnout a pak je obruste jemným smirkovým papírem a otřete navlhčeným hadrem. Pak oblepte malířskou krycí páskou plochu, kterou chcete vymalovat.

2. Pusťte se do malování

Nejprve natřete malým štětcem zhruba třícentimetrový proužek kolem okrajů, zbytek stěny pak vymalujte válečkem.

3. Užijte si to! Pohodlně se usaďte a u šálku voňavé kávy sledujte, jak barva zasychá.

Rada na závěr Pokud máte čas jenom na jeden nátěr, dávejte pozor, aby barva byla rozprostřená po celém válečku, který ale zase nesmí být úplně nasáklý. Barvu rozřeďte podle doporučení na plechovce.