Máte rádi svou kuchyni, ale Vaše skříňky Vám již připadají nudné? Zjistěte, jak jim novým nátěrem dodat nový, svěží vzhled.
Jak natrit kuchynske skrinky

Jak natřít kuchyňské skříňky

Dodejte svým kuchyňským skříňkám nový, svěží vzhled díky troše barvy

  1. Nejprve odstraňte madla a držáky, stejně jako obsah skříněk a zásuvek. Použijte lepící pásku, abyste ochránili panty a skleněné výplně, a pokud je to nutné zahalte části místnosti, které chcete chránit, aby nedošlo k potřísnění barvou.

  2. Omyjte skříňky pomocí mýdla nebo silného odmašťovadla. Odstraníte tak mastnotu a vytvoříte hladký povrch. Odstraňte zbytky mýdla pomocí vlhkého hadru.

  3. Poté, co jsou skříňky suché, přebruste je jemným smirkovým papírem (tento krok můžete přeskočit, pokud máte dýhovaný povrch nebo povrch s vysokým leskem). Vyplňte nerovnosti pomocí kvalitního, předem namíchaného tmelu a znovu použijte smirkový papír.

  4. Použijte základní barvu určenou na dřevo nebo dýhu, v závislosti na typu povrchu. Možná budete muset použít malý váleček na dveře pro hladší povrch.

  5. Použijte dvě vrstvy Vámi vybrané barvy. Po zaschnutí první vrstvy přebruste povrch jemným smirkovým papírem a dosáhnete tak hladkého profesionálního finálního nátěru. Odstraňte prach vlhkým hadrem.

  6. Po úplném zaschnutí druhé vrstvy pečlivě odstraňte lepící pásku, přimontujte držadla a madla zpět a obdivujte své zářivě nové skříňky.