Co jsou to neutrální barvy? Nejedná se pouze o krémové a světle hnědé barvy. Vyzkoušejte vymalovat pomocí rozličných tónů tmavých neutrálních barev a zkombinujte je s dalšími harmonizujícími odstíny.
Co je to neutralni barevne schema

Co je to neutrální barevné schéma?

Neutrální barvy nejsou omezeny pouze na krémové a hnědé odstíny.

Perfektní pozadí

Neutrální je barva, která funguje dobře jako jemné pozadí, barva kterou můžeme jednoduše vrstvit s jinými, výraznějšími barvami. To dělá z neutrálních barev perfektní prostor, na kterém můžete tvořit své vlastní umění, jež na něm může zazářit.

Neutrální barevné schéma může být cokoliv od světlých neutrálních barev, jako je krémová a bílá až po tmavší odstíny jako je čokoládová či barva hnědého uhlí.

Vsaďte na tradici

Tradiční odstíny neutrálních barev obsahují šedobéžovou, oříškově hnědou a pískovcovou. Na tomto obrázku je pokoj, ve kterém použili k vytvoření neutrálního pozadí šedohnědou levandulovou. Různé odstíny té samé barvy byly použity v různých částech místnosti. Místnost doplňují luxusní tmavě levandulové polštáře a světle fialové přehozy. Elegantní styl pokoje harmonicky doplňují dekorativní detaily ve zlaté a rezavé barvě.

Nechte se inspirovat

Následujte těchto několik jednoduchých kroků a vytvořte si doma podobné styly: • Pokuste se sestavit si barevný vzorník pěti různých tónů jedné barvy. • Potom v místnosti kombinujte rozličné odstíny barvy a použijte je na stěny, dřevěné části i nábytek. • Svůj nový design dokončete tím, že rozmístíte doplňky v barvách, které ladí a které jsou blízko vašeho hlavního odstínu. Když použijete neutrální barvy, jako základ, bude pro vás jistě snadné vytvořit pro váš nový design krásné barevné schéma.