Ušetřete čas a zjednodušte si své malování pomocí našich nápadů a tipů na to, jak vymalovat byt.
10 tipů od odborných malířů

10 tipů od odborných malířů

Zjednodušte si malování díky našim odborným nápadům.

  1. Buďte připraveni. Vyplatí se strávit několik hodin shromažďováním věcí, které budete potřebovat. Pokud máte všechny nástroje po ruce, usnadní Vám to malování a ušetří čas.

  2. Na kvalitě záleží. Vyvarujte se nekvalitní barvy. Vaše zdi by pak potřebovaly více vrstev a finální vzhled by mohl působit nerovně.

  3. Kvalitní štětec. Investujte do kvalitního plného štětce se syntetickými vlákny o délce 5 cm.

  4. Pečlivě se připravte. Znamená to přípravu rohů, linek stropů, okrajů podlahových lišt a zón okolo oken a dveří předtím, než se pustíte do hlavních zdí. Tento postup byste měli opakovat u každé zdi ještě předtím, než začnete pracovat na další. Takto zajistíte, že barva řádně prolne.

  5. Pusťte se do práce s válečkem. Budete potřebovat střední váleček o velikosti 18 - 22 cm na zdi, a pokud máte radiátory nebo úzké části, které potřebují vymalovat, potom se vyplatí mít rovněž malý váleček. Pokud je váš váleček zcela nový, omyjte ho v mýdlové vodě předtím, než začnete malovat, abyste se zbavili chmýří.

  6. Vyvarujte se kapek. Máte obavy, že Vám bude barva kapat ze štětce? Namočte horní polovinu štětce do barvy tak, aby se nasákl barvou a potom pevně vyždímejte štětec o stěnu plechovky, abyste se zbavili nadměrného množství barvy.

  7. Malování podle písmen. Pokud malujete velké plochy pomocí válečku, začněte na zeď malovat písmenko „W“ a potom písmenko „M“, aniž byste zvedli váleček. Tento postup zajistí, že získáte rovnoměrné pokrytí.

  8. Okna si nechte na později. Nedělejte si starosti, pokud vám barva vystříkne na okna. Počkejte, až zaschne, a odstraňte ji škrabkou

  9. Nenechte štětce zaschnout. Pokud štětce a válečky nepoužíváte, nechte je v kbelíku zakryté vlhkým hadrem, abyste zabránili vyschnutí.

  10. Uklízejte tak, jak postupují práce. Nechte si při ruce čistý, mokrý hadr a případné vzniklé skvrny ihned očistěte. Osušte místo papírovým ručníkem a odstraňte tak nadměrný nános barvy. Úklid v průběhu malování vám pomůže usnadnit úklid v závěru.

Načítání dat, čekejte prosím...