Série Sociální experimenty

Úžasné příběhy o barvě

Pět sociálních experimentů na veřejných místech

Tato série videí sleduje pět sociálních experimentů, které jsme provedli na veřejných místech. Vypráví překvapivý příběh o tom, jaký ohromný vliv mají barvy a nátěry na náš všednodenní život.

Experiment se starými schody dokazuje, jak snadno nám barvy zlepší náladu, experimenty s eskalátorem a atletickou dráhou potvrzují, že nás barvy dokážou pohnout k větší fyzické aktivitě, a experimenty s dvojím schodištěm a výtahem ilustrují, jak nečekaně silně barvy ovlivňují lidské chování a dokonce i vnímání.

Experiment s dvojím schodištěm

Pokus s dvojím schodištěm je zajímavý sociální experiment, který jasně potvrzuje možná překvapivou tezi, že barvy mění naše chování v běžných situacích.

Experiment s eskalátorem

Tento vtipný sociální experiment ukazuje, jak málo potřebujeme, abychom v běžných situacích zvolili zdravější variantu, například schody místo eskalátoru. Stačí vrstva nátěru!

Experiment se starými schody

Sociální experiment nám dokazuje, že barvy umí nejen vrátit lesk omšelým schodům, ale také vyvolat spoustu pozitivních projevů a emocí: úsměvy, objetí, polibky, vzpomínky…

Experiment s výtahem

Tento sociální experiment ilustruje, jak mohou barevně natřené stěny ovlivnit naše vnímání a jak odlišně mohou působit dvě zcela identické věci v různém barevném provedení.

Experiment s atletickou dráhou

Hravý sociální experiment, jenž vypráví příběh o tom, jak se lidé nátěrem nechají inspirovat k zdraví prospěšným, zábavným aktivitám, na které by jinak možná ani nepomysleli.

Další úžasné příběhy o barvě

Série 5 smyslů

V této sérii videí vystupují uznávaní mistři svých řemesel z různých zemí, kteří demonstrují, jak výrazně barvy dokážou působit na všech pět lidských smyslů.

Projekty Let's Colour ve světě