Street art obrací všechna pravidla domácího dekorování vzhůru nohama a vytváří tak pozoruhodný efekt. Díky velkým jménům, jako je Banksy, nebo Shepard Fairey (který je autorem ikonického plakátu „Naděje“ pro Baracka Obamu), se tento trend přesunul z ulic do galerií umění, muzeí a dokonce do soukromých interiérů. Podívejte se na jednoduchý způsob, kterým můžete vnést trochu vzrušující street-artové energie do vašeho vlastního domova.

Toto je barevný efekt, který udělá velký poprask, takže nejlépe funguje na malém prostoru. Nedoporučujeme malovat přímo na zeď. Použijte raději velký kus malířského plátna, nebo dřevotřískovou desku. Zvolte paletu pěti či šesti barev, které se k sobě hodí, například kombinaci fialové a modré, nebo růžové a oranžové, a přidejte jednu kontrastní barvu, která bude představovat výrazný prvek. Testery Dulux jsou k tomuto účelu perfektní, protože nepotřebujete velké množství barvy.

Vytvořte si základ použitím měkkého štětce a v barvách vaší trojpalety namalujte nerovnoměrné barevné zóny ve stylu vojenských maskáčů. Jakmile vše uschne nalijte každou barvu do samostatné mačkací plastové lahve a naneste přes svůj maskáčový vzor cákance barvy. Před tím pokryjte podlahu ochranným igelitem! Nejlepší metodou je nanášet jednu barvu po druhé a každé nechat spoustu času na zaschnutí. Tak předejdete rozpíjení barev jedna do druhé.

Jakmile tato osobitá malba uschne, pověste své umění na viditelné místo v prostoru. Tím vznikne vzrušující výrazný prvek o kterém se bude mluvit. Nejlepší na vytvoření vašeho vlastního uměleckého plátna je, že jej můžete přemisťovat kamkoliv se vám zlíbí.

Vybrané barvy