„Když se mi konečně podařilo přestěhovat se do nového, ráda bych zkusila něco jiného, nějaký barevný motiv nabitý emocemi.“

Výsledky našeho nedávného globálního průzkumu ukázaly, že 31 % respondentů, kteří se právě přestěhovali, se při vymalování nového domova nechává inspirovat módou a módními styly.

Po přestěhování máme všichni snahu zkusit tentokrát vymalovat nějak jinak. Úžasně módní jsou právě tmavé a zadumané odstíny.

Tmavší odstíny vám doma přijdou vhod, když chcete svým schématem snadno a levně udělat rafinovaně elegantní dojem. Méně je někdy víc, což zejména platí v situaci, kdy natíráte dekorativní stěnu.

Prohlédněte si náš výběr módních barev. Zjistěte, jak vám tento módní vzhled může pomoct získat značka Dulux.

Stěna v barvě ametystu vnese do vašeho schématu intenzivní emoce. Hodí stejně dobře do větších místností i obývacích pokojů.

1) Nachová v barvě ametystu

Tento výrazný odstín nachové je atraktivní a plný energie. Je daleko univerzálnější, než byste mysleli. Zeď v barvě ametystu do vašeho schématu vnese intenzivní a bezprostřední emoce. Dobře se hodí do větších místností, jako jsou třeba obývací pokoje. Zkombinujte ji s doplňkovými barvami (třeba mechově zelenou, intenzivní žlutou nebo určitými odstíny červené a modré) a získáte úžasný výsledek.

Pokud chcete, aby nějaké místo vzbuzovalo dojem exkluzivity, dá se to rychle zařídit použitím tmavě šedé. Šedá je recesivní barva, takže nijak nepřitahuje pozornost. Jedná se o ideální alternativu neutrální základní barvy (například bílé nebo krémové).

2) Šedá v barvě bouřkové oblohy

Pokud chcete, aby nějaké místo vzbuzovalo dojem exkluzivity, dá se to rychle zařídit použitím tmavě šedé. Šedá je recesivní barva, takže nijak nepřitahuje pozornost. Jedná se o ideální alternativu neutrální základní barvy (například bílé nebo krémové).

Tmavý odstín čokoládově červené vnese k vám domů intenzivní emoce.

3) Nejtmavší červená

Čokoládově tmavé odstíny červené budou ve vašem novém domově působit hodně intenzivně. Proto je používejte střídmě a ve svém schématu je zkombinujte s jasně bílými stěnami nebo dřevem. Získáte romantický a elegantní styl, které je ideální do ložnice.

V této barvě najdete trochu modré i trochu zelené. Vytváří krásně odpočinkovou atmosféru, a můžete ji proto ve svém novém domově použít na řadě různých míst.

4) Nadčasová tmavě zelenomodrá

V této barvě najdete trochu modré i trochu zelené. Vytváří krásně odpočinkovou atmosféru, a můžete ji proto ve svém novém domově použít na řadě různých míst. Uklidňující vliv na atmosféru v místnosti bude mít kombinace této barvy s mátově zelenou, pokud se nebojíte experimentovat, zkombinujte ji s hořčičně žlutou.

Smaragdově zelená je úžasně zářivá barva, kterou si obvykle spojujeme s bohatstvím a luxusem. Když se snoubí se sametově modrou a zlatou, udělá skvělý dojem.

5) Smaragdově zelená

Smaragdově zelená je úžasně zářivá barva, kterou si obvykle spojujeme s bohatstvím a luxusem. Je hodně intenzivní, a proto pokud chcete vytvořit nějaké schéma do jídelny, dejte k ní jako protiváhu neutrální barvy. Pokud máte odvahu, použijte sametově modrou nebo zlatou, na kterých krásně vynikne.