Ve světě, který stále usiluje o naši pozornost, je důležité vytvořit si doma uklidňující prostory, které nám umožní vypnout a dodat našemu tělu i mysli zpět ztracenou energii. Barevné schéma, které je uklidňující a současně vás dokáže povzbudit, najdete na této paletě přírodních, kouřových neutrálních barev a jemných odstínů bílé.

Tento barevný trend, který je přesvědčivý, ale neokázalý využívá jemných změn barev a tónu pro dosažení maximálního efektu. Na začátek vytvořte čistě bílý základ a pomalu nanášejte barvy s jemnými podtóny, jako je světlá písková, mlhavá modrá nebo barva studeného kamene. Tyto kouřové neutrální barvy pomohou přidat teplo a barvu, aniž by dominovaly prostoru, zatímco koberečky nebo přehozy v podobných odstínech dodají místnosti měkkost.

Pokud pracujete s návrhem ze světlých barev, jako je tento, stává se vaší tajnou zbraní pro vytvoření atmosférického prostoru osvětlení. Mělo by být jemné a tlumené, čehož dosáhnete použitím několika volně stojících lamp s nižším výkonem a se stmívacím stropním svítidlem. Pro tento vzhled je typická jednoduchost a jemnost, takže vytvoříte prostor, který je decentní a umírněný – ego sem nepatří!

Vybrané barvy