1) První dojmy

Nově natřené vchodové dveře mohou dramaticky změnit vzhled vašeho domova. Volba barvy na dveře závisí na celkovém stylu vašeho domu. Obecně se dá říci, že k tradičním domům se obvykle hodí povrchová úprava s vysokým leskem, například jasná červená. K domům v moderním stylu se pak hodí moderní odstíny, jako jsou teplé tóny šedé, kouřová fialová či petrolejová.

2) Začněte pomalu

Nově natřené okenice, okenní rámy a lišty dodají exteriéru vašeho domu zcela osobitý styl. Nebo, pokud máte na práci volných jen pár hodin, proč nepoužít testerové barvy a nedodat nový vzhled starým pokojovým rostlinám? Použijte nádoby od barev jako obaly na květináče nebo vázy na řezané květiny z vaší zahrádky.

3) V jednoduchosti je krása

Kombinace dvou nebo tří barev vám pomůže dosáhnout moderního designu bez zbytečného přehánění. Uhlazená monochromatická barevná paleta naopak skvělým způsobem zajistí dramatičnost, aniž byste se museli vydat z veškerých úspor. A pomocí doplňků ve vhodných barvách vše snadno doladíte.

4) Vytvořte barevné akcenty

Textilní doplňky v živých barvách s moderními potisky, jako jsou pruhy nebo květinové ornamenty, vše náležitě zvýrazní. I koutek k posezení vedle vašeho domu může být veselejší díky výrazným barvám. Proč neosvěžit zahradní křeslo polštáři ve světlých barevných odstínech a pruhovaným slunečníkem?

5) Starejte se o to, co již máte

Kvalitní voděodolný nátěr do exteriéru, jako například Dulux, chrání dřevo před účinky větru, slunce, deště a sněhu a pomáhá dokonce železu a kovu odolávat korozi. Nová vrstva barvy aplikovaná každé 2–3 roky pomůže oddálit čas, kdy bude nutné plot nebo nábytek vyměnit. A navíc budou vaše venkovní oslavy vždy plné barev.

Vybrané barvy