Nemusíte nahrazovat starý nábytek jenom proto, aby ladil s novým dekoračním stylem, který jste vybrali pro svůj byt. I unavené kusy můžete oživit chytrým použitím nátěru. Díky tomuto postupu budou vypadat přesně tak, jak budete potřebovat.

„Důležité je použití barvy nečekaným způsobem,” vysvětluje Louise Todová, Senior Color Designer ve společnosti Global Aesthetic Center. „Může jít třeba o kus nábytku ze secondhandu, kterému vdechnete nový život, nebo o sadu židlí, které přetřete a uděláte z nich klíčový prvek místnosti.”

Levný způsob, jak přidat moment překvapení

Temná sytá barva tvoří skvělé pozadí, na kterém vyniknou starožitné předměty.

Používání stávajícího nábytku nebo kusů ze secondhandu je levné, ekologicky šetrné, mimořádně kreativní... a neuvěřitelně snadné řešení. Šetří také vaši peněženku, a to nejen proto, že nemusíte vyhazovat nábytek, kdykoliv se rozhodnete pro nové schéma. Staré kusy totiž pořídíte za zlomek ceny nového nábytku. Sledujte proto nabídku starožitnictví, secondhandů zaměřených na nábytek, bleších trhů ale i domácích výprodejů ve vašem okolí.

Oživte svůj nábytek

Dvojtónové stěny a namalovaný starožitný nábytek dodá vašemu bytu hravý ale mimořádně stylový charakter.

Přetření nábytku je chytrý způsob, jak vytvořit efekt tónu v tónu v různých prostorách vašeho bytu. Jde také o jednoduchou techniku, jak proměnit nábytek, který už má svá nejlepší léta dávno za sebou. Odvážná barva přinese zašlému nočnímu stolku dojem modernosti.

Vaším cílem je přirozenost

Atmosféru místnosti s květinami ještě umocníte, pokud ji vymalujete různými odstíny zelené.

„Na tomto postupu je skvělé, že používáte materiály, které mohou být velmi levné a jednoduché,” připomíná Louise. Jde navíc o chytrý způsob, jak pomocí starých přehlížených kusů do prostoru vnést trendy přírodní charakter. „Takové materiály jako například bambus nebo proutí působí bohémsky a díky nátěru je můžete zakomponovat do ultramoderních designů,” vysvětluje Louise.

A to zdaleka není všechno. Celý efekt můžete zjemnit například květinami rozmístěnými na recyklovaných stolcích nebo na přetřených dřevěných židlích. „Jenom si vezměte, co všechno vám taková květina nabízí, a to jak emocionálně, tak vzhledově,” pokračuje Louise. „Rostliny výrazně přispívají ke zkrášlení prostředí a jsou skvělé pro duši.”

Vdechněte svému nábytku nový život

Stáhněte si aplikaci Dulux Visualizer, která vám pomůže najít dokonalou barvu stěny, aby na ní co nejlépe vynikaly vaše recyklované kousky.

{USE SECTION BELOW IF LOCAL MARKETS DON’T WANT TO USE ‘WHICH PAINTS’ SECTIONS}

Udělejte si představu s těmito barvami:

N8.51.30 / 82GG12/289
L2.18.16 / 01GG07/070
LN.02.77 / 94GY66/038
H0.35.29 / 87YY13/208
Y7.03.63 / 11RR 43/050
S0.10.50 / 87BG 27/077