Zhodnoťte svůj prostor

Použijte skupinu věcí a barevné pruhy pro vytvoření tabule nálad.

Různé barvy se hodí do různých místností, takže prvním krokem je zhodnotit váš prostor. Pokud vaše místnost směřuje na sever a máte v ní pocit chladu, výrazné barvy v živých, sytých odstínech zlepší světlost a získáte zde pocit většího tepla. Pokud vaše místnost směřuje na jih, projde vám většina barev – klidné barvy, dokonce tmavé, dramatické.

Přemýšlejte o tom, co použít do místnosti. Slouží k podávání jídla nebo ke spaní? Použijte barvu k vytvoření nálady, která je vaším cílem. Studené, klidné, tlumené barvy, jako je světlá zelená a vodová modrá evokují klid, zatímco jasné, syté, výrazné barvy, jako je červená a purpurová dodávají energii a stimulují.

Barevné inspirace jsou všude kolem nás

Příroda je skvělým zdrojem nenucených barevných kombinací. Jděte na procházku do přírody a obklopte se volnou přírodou. Která krajina vám dodá nejvíce sil?

Všimněte si vašeho vzácného kuchyňského nádobí. Máte polštář nebo přehoz, který stále poskytuje okouzlení jakémukoliv prostoru? Vyberte barvy z oblíbených vzorovaných doplňků, potom věci dejte do dokončeného pokoje pro dosažení sladěného osobitého vzhledu.

Také umění může inspirovat úžasné barevné návrhy. Vyberte několik klíčových barev z obrazu, který se vám líbí, pro vzorník barev, což zaručí, že vaše kreativita začne proudit.

Kouzlo tabule nálad

Poté, co si vyberete své barvy, shromážděte pruhy s barvou, látky a vzory tapet, které se vyznačují různými odstíny vámi vybraného tónu. Použijte rovné místo nebo velký kus bílé tabule jako podklad pro nově vznikající návrh. Přikládejte vzorky k sobě a znovu je přeskupujte, dokud nenajdete kombinace blízké vašemu srdci. Věnujte tomu čas. Nezapomeňte si udělat odstup a poodejít. Lehce poznáte, kdy je to správně.

Před nákupem si vyzkoušejte

Testery jsou skvělým způsobem, jak se ujistit, že barva, kterou milujete, vypadá právě tak skvěle na vaší zdi, jako na vaší tabuli nálad. Namalujte různé body v proměňujícím se světle nebo pověste natřený list papíru A4 na různé zdi, abyste viděli, jak barvy vypadají pod přírodním i umělým osvětlením v různých částech dne.

Vybrané barvy