Podíváme-li se na čtyři klíčová témata palety pro rok 2017, uvidíme, že modrá má své zastoupení v každé z nich. Je to barva, která formuje každý aspekt našeho života a v kombinaci s různými odstíny, dokáže vzbuzovat různé emoce, od poklidu po energii.

Univerzální barva do každé místnosti

Džínová vzpomínka, barva roku 2017, se velmi dobře kombinuje s ostatními modřemi a s barvami přírodního dřeva.

Když se zamyslíte nad svým domovem jako nad místem, které sdílíte s ostatními členy své rodiny, kde jíte, spíte, smějete se, pláčete i slavíte, zkrátka kde žijete a občas i pracujete, pak teprve vynikne modrá v celém svém rozsahu. Džínová vzpomínka se dobře kombinuje s ostatními tóny modré či přírodního dřeva, skvěle také vynikne v kontrastu se žlutými tóny, který do místnosti vnese dojem živoucího napětí.

Myslete za rámec svých stěn

Džínová vzpomínka, barva roku 2017, se velmi dobře kombinuje s ostatními modřemi a můžete s ní vytvořit uhrančivou kuchyň.

„S barvou můžete dělat mnohem víc věcí, než jen malovat stěny,” vysvětluje Heleen van Gent, kreativní ředitelka společnosti Global Aesthetic Center. „Například takové namalování stropu představuje úžasný způsob, jak se ponořit do světa barvy.”

Stejně tak, pokud namalujete dveře nebo prvky, jakými jsou například skříňky, doplňkovými barvami, nebo pokud použijete nábytek a zařízení stejným způsobem, můžete docílit nečekaných kombinací.

A samozřejmě, pokud se vám hned nechce malovat velké modré plochy stěn, můžete namalovat detaily na hlavní zdi, případně ve výklencích nebo na poličkách, což vám umožní pohrát si jednoduše, ale působivě, s různými paletami.

Využívejte architektonické prvky

Podívejte se, jak Džínová vzpomínka, barva roku 2017, změní váš byt.

Strukturu každé místnosti ve svém bytě můžete úžasně využít jako vodítko při tvorbě různých barevných zón. Madla, schodiště a stávající předěly mohou znamenat přirozený prostor pro experimentování s různými odstíny stejného barevného schématu. Nebojte se pohrát si s liniemi, které jsou součástí architektury prostoru.

Nebojte se malovat ručně

Nic nemusí být dokonalé. Ručně malované motivy a záměrně hrubé přechody mezi různými odstíny na stěně mohou přidat prvek odvážné nedokonalosti, který ovlivňuje celkový efekt. „Tyto nápady pro hlavní stěnu jsou opravdu jednoduché,” tvrdí Heleen, „Nepotřebujete ani šablony, ani pravítka. Jde o hravý způsob, jak přidat trochu té barvy.”

Najděte si vlastní modrou

Pořád se nemůžete rozhodnout, zda modrou vyzkoušet nebo raději ne? Stáhněte si naši aplikaci Dulux Visualizer, která vám nabídne okamžitý náhled, jak bude originálně použitá modrá vypadat v každém pokoji vašeho bytu.

{USE SECTION BELOW IF LOCAL MARKETS DON’T WANT TO USE ‘WHICH PAINTS’ SECTIONS}

Udělejte si představu s těmito barvami:

S0.10.50 / 87BG27/077
S7.19.59 / 06BB39/179
S1.05.81 / 89BG72/060
HN.02.83 / 89YY80/039
U3.15.11 / 66BB06/077