Dvacáté století bylo érou dojíždění. Saka, nažehlené puky, kravaty a striktní pracovní doba od osmi do čtyř. Spadla spousta společenských bariér, přesto se přísně odděloval pracovní svět a domov. Dobře, jenže právě teď probíhá revoluce jednadvacátého století...

Zamyslete se nad vyvážeností svého pracovního života

Moderní technologie udělaly z práce doma a nošení si práce domů z kanceláře každodenní realitu. Teď se ale na chvilku zamyslete, co to pro vás znamená. Stali jste se sami sobě šéfy, kteří řídí drobné ale důležité věci. Když pracujete z domova, můžete si vybrat prostředí. A to může být celkem vzrušující. Říkejme tomu třeba demokratizace kanceláří.

Hlavní slovo máte vy. Jakou atmosféru chcete vytvořit?

Domácí kanceláře bývaly dříve neútulné místnůstky kdesi v domě. Šlo o zanedbané prostory, kam jste si tu a tam zašli odeslat e-mail. Nyní je trend jiný. Domácí pracovní zóny vás musejí inspirovat k těm nejlepším výkonům a nejefektivnější práci. Proto v nich musí být patrná vaše stopa a měly by (stejně jako všechna nejlepší pracovní prostředí) být přehledná a autentická.

Určete si správný tón úspěchu

Udejte tón své domácí kanceláře pomocí správné kombinace barev.

Džínová vzpomínka, barva roku 2017, představuje srdce tohoto nového trendu, kdy si sami utváříme své pracoviště. Její zemitý šedomodrý ráz nabízí uklidňující komplexní podklad, který povzbudí soustředění a koncentraci. „Jako akcentové barvy zkuste okrovou a pálenou pomerančovou,” doporučuje Marieke Wielingaová, Global Colour Designer ve společnosti AkzoNobel. „Tyto odstíny evokují La Corbusiera, který tvořil v padesátých letech, a přinesou pracovišti rafinovaný look.”

Hravé pracovní prostředí je důležité

Dynamické motivy na stěnách vnesou do vašich domácích kanceláří prvek kreativity.

nejlepší práci odvádíme, pokud jsme stimulováni přemýšlet jinak. Hledejte způsoby, jak vnést do pracovního prostoru dostatek svěžesti. „Velký, dvojtónový, ručně malovaný kalendář na stěně kombinuje praktičnost s působivou estetickou.Do polic a na stůl dejte předměty, které vás inspirují, například knihy, keramiku, umělecké předměty. Výklenky nebo třeba rámy oken můžete zvýraznit sytými inspirativními akcentovými barvami, například červenohnědou.”

Povzbuďte smysly barvou

V obývacím prostoru můžete i efektivně pracovat... Stačí si vybrat ten správný tón.

„Dvojtónová zeď, kdy světlejší odstín se nachází blíže zdrojů světla, může zlepšit atmosféru a uvolnit mysl. Zkuste popřemýšlet o zemité šedé s keramickou béžovou,” doporučuje Marieke. Ať se však rozhodnete pro cokoliv, nezapomínejte na sílu barvy, která dokáže ovlivňovat náladu, a zaměřte se na světlé uklidňující odstíny, které vedou k efektivnímu domácímu pracovišti.

Najděte si svůj středobod

Pokud nevíte, jaká barva je pro vás nejlepší, stáhněte si aplikaci Dulux Visualizer, která vám nabídne okamžitý náhled na to, jak by prostor po úpravě mohl vypadat.

{USE SECTION BELOW IF LOCAL MARKETS DON’T WANT TO USE ‘WHICH PAINTS’ SECTIONS}

Udělejte si představu s těmito barvami:

S0.10.50 / 87BG27/077
F6.55.54 / 34YY31/502
D9.41.49 / 77YR26/391
C3.46.30 / 21YR13/383
D4.04.71 / 67YR56/055
G0.05.65 / 54YY46/065
G0.05.45 / 54YY22/044