Kanceláře jsou stále mobilnější. Práci si bereme s sebou, ať jdeme kamkoliv, rozdíly mezi pracovní a mimopracovní dobou se dramaticky stírají. Pro mnoho z nás je notebook přenosnou kanceláří, přitom je pár šťastlivců disponuje volnou místností, kterou může zasvětit práci. Jak tedy ohraničit práci v malém prostoru?

Jak udělat z malého prostoru prostor praktický ve čtyřech jednoduchých krocích

Vybírejte jídelní stůl, který lze používat i jako pracovní stůl.

Pokoje mohou být mnohem dynamičtější, než jak na první pohled vypadají. Zprvu jde o čtyři stěny, strop a podlahu, ale s trochou fantazie a se správnými nástroji dokážete hotové zázraky, což dokazuje i Marieke Wielinga, Senior Color Designer ve společnosti AkzoNobel: „Život v malých prostorech je věcí přizpůsobivosti. Nakupte například stůl a židle, které se hodí pro práci na notebooku stejně dobře jako k jezení, a nezapomínejte na dobré světlo nad sebou.”

K posteli se stavte kreativně

Díky chytrém řešením můžete do podoby multifunkčního prostoru proměnit i svou postel.

Postele nejsou jen na spaní, jak se občas žertem říká. „Chcete-li pracovat v pohodlí svého pelíšku, pořiďte si jídelní podnos, na který si můžete položit počítač a pracovat na něm,” říká Marieke. „Každá místnost, kterou k práci používáte, by navíc měla mít povzbudivou stimulační atmosféru, čehož můžeme jednoduše dosáhnout výběrem správné barvy.”

Vytvořte si univerzální dvojtónové stěny

Zónujte své pracoviště blokem barvy

V pokojích, které využíváte k několika účelům, budete potřebovat docílit flexibilní atmosféry. „Modrošedá Džínová vzpomínka, barva roku 2017, je ideálním podkladem právě pro takové příležitosti,” říká Marieke. „Má uklidňující charakter, který působí elegantně a zároveň zvyšuje soustředění při práci. Tuto barvu můžete kombinovat s dvojtónovou zdí v odstínech krémové a svěží zelené, kterou lze oddělit záblesky žlutého okru, hutné červenohnědé nebo červené pálené oranžové.”

Jednoduché nápady na pracovní desku

Integrujte své pracoviště do příborníku.

„Pokud máte zvláštní pracovní stůl v obývacím prostoru, snažte se o maximální jednoduchost a pořádek. Přidejte jednoduchou židli a chytrá úložiště, například poličky zvýrazněné jasnými barvami. Prostor můžete zónovat pomocí bloku barvy na stěně hned vedle pracovního stolu.”

Podívejte se na video a přečtěte si další informace.

Ještě jednodušší řešení pro navrhování pracovních zón doma najdete v oddíle Pracovní zóny doma.

Udělejte si představu s těmito barvami:

G0.05.45 / 54YY22/044
D4.04.71 / 67YR56/055
S0.10.50 / 87BG27/077
J0.05.65 / 20GY46/067
F6.55.54 / 34YY31/502
C3.46.30 / 21YR13/383
D9.41.49 / 77YR26/391