Architektům a interiérovým designérům v českém prostředí dlouhou dobu chyběla soutěž, která by dokázala jejich obory přiblížit veřejnosti. Situace se však mění s příchodem soutěže Institutu bytového designu s názvem Interiér roku, která oceňuje výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými architekty, a to v šesti kategoriích. Letošní nominované interiéry si můžete prohlédnout na www.interierroku.cz.

Široká škála odstínů barev DULUX dovolí vytvářet jedinečné interiéry s unikátní atmosférou.

finalista Interieru roku

Základním cílem je popularizovat originální bydlení, stejně jako mimořádný design obchodů, veřejných prostor, hotelů nebo restaurací, a proto u toho Dulux nesmí chybět. Pořadatelé chtějí veřejnosti vyslat signál, že najmout si na práci architektka nebo designéra má smysl. Spolupráce s odborníkem se vyplácí stejně jako použití kvalitních materiálů. V případě barev si profesionálové volí barvy Dulux, protože široká škála odstínů nabízí tisíce možných kombinací a dovolí vytvářet jedinečné interiéry s unikátní atmosférou.

Vítězem se stal interiér dejvického Café Záhorský od Magdaleny Rochové

Café Záhorský

Hlavním vítězem soutěže se stal interiér Café Záhorský autorky Magdaleny Rochové, která si zároveň odnesla cenu za nejlepší Veřejný interiér. Výsledky soutěže byly vyhlášeny na mezinárodním kongresu o bydlení, architektuře a designu Living Forum 5. dubna 2016 v pražském Centru současného umění DOX. O vítězích rozhodla patnáctičlenná porota, která nebyla složená pouze z odborníků z architektury a designu, ale i z výrazných osobností dalších vizuálních oborů, mezi kterými najdete například režisérku Hanu Třeštíkovou nebo malíře Davida Saudka. Tím dostalo hodnocení interiérů nový rozměr. Vítězné i nominované interiéry pak shrne publikace Interiér roku.

Cena novinářů - olomoucký restaurant Entrée

Restaurant Olomouc

Cena novinářů patří restauraci Entrée v Olomouci od Pavla Kříže z ateliéru Komplits.

Dulux je hrdý na to, že může podporovat české designéry a architekty prostřednictvím soutěže, která v Čechách nemá obdoby.

Soukromý interiér - rekontrukce

V kategorii Soukromý interiér – rekonstrukce získal první místo byt v Kafkově ulici.
                                              Autor a přihlašovatel: MgA. Jerry Koza, MgA. Adam Jirkal, Atelier SAD

V kategorii Soukromý interiér – rekonstrukce získal první místo byt v Kafkově ulici. Autor a přihlašovatel: MgA. Jerry Koza, MgA. Adam Jirkal, Atelier SAD