„Po stěhování už nemůžeme zrovna rozhazovat, moc rádi bychom ale měli obývák, kde si může rodina odpočinout a trávit čas společně. Jak na to?“

Stěhování do nového může být finančně náročné, a proto nezbývá mnoho peněz na to, abyste si zařídili hnízdečko podle svých představ. Většina lidí, kteří se právě přestěhovali, se nemůže dočkat, až se pustí do malování, a pro rodinu to platí dvojnásob.

V našem globálním průzkumu 60 % respondentů prohlásilo, že po přestěhování je mezi prioritami na renovaci právě obývací pokoj. Proto vám přinášíme šest tipů na vytvoření pokoje pro celou rodinu, který vám přiroste k srdci – prostřednictvím nápadů na vymalování, které jsou snadné a cenově dostupné.

Jednou barvou můžete natřít zeď za pohovkou, pak vybrat tón v tónu kolem oken a další do všech výklenků v místnosti.

1) Využijte bloky různých barev

Nemůžete si finančně dovolit vymalovat celou místnost? Zkuste alternativu – pečlivě rozvržené bloky různých barev. Jednou barvou můžete natřít zeď za pohovkou, pak vybrat tónově sladěnou barvu na zdi kolem oken a další na všechny výklenky v místnosti. Skvěle se k tomu hodí různé variace tmavě zelenomodré.

Když na rámy použijete tmavší odstín než na stěny, bude místnost navíc opticky vypadat větší.

2) Natřete dveře kontrastujícími barvami

Takto se dá zábavně oživit nevýrazná bílá místnost. Nejdřív natřete výraznými barvami rámy dveří, dveře samotné pak natřete doplňkovou barvou – zkombinujte třeba modrý rám a oranžové dveře, případně indigově modrý rám a žluté dveře. Děti si zářivé barvy zamilují a ani se to moc neprodraží, protože není třeba natírat žádné velké plochy.

Takto se dá zábavně oživit nevýrazná bílá místnost. Nejdřív natřete odvážnými barvami rámy dveří, dveře samotné pak natřete doplňkovou barvou.

3) Orámujte barevně okna

Pokud toužíte po určité barvě, ale finance vám nestačí na to, abyste jí vymalovali stěny, udělá stejně úžasný dojem, když touto barvou natřete okna a rámy dveří. Když na rámy použijete tmavší odstín než na stěny, bude místnost navíc opticky vypadat větší.

Pokud toužíte po určité barvě, ale finance vám nestačí na to, abyste jí vymalovali stěny, udělá stejně úžasný dojem, když touto barvou natřete nábytek, poličky nebo rámy dveří.

4) Rozjasněte poličky na knížky

Pokud máte vestavěné nebo volně zavěšené poličky, zkuste je natřít nějakou světlou barvou. Do schématu obývacího pokoje vlijete novou energii. Každou poličku můžete dokonce natřít jinou barvou, a dosáhnout tak hravého, duhově pestrého vzhledu, nebo harmonicky rozehrát jemné odstíny jedné barvy. Motiv pak završí barevně rozlišené záložky do knížek.

Pokud toužíte po chvilce klidu a pohody, přinese vám ji uklidňující schéma tvořené odstíny světle zelené a fialové.

5) Jděte do veselých odstínů

Barvy vám dokážou zvednout náladu, to je jisté. Nejvíc energie vám dodají světlé odstíny, což platí hlavně o teplých tónech, jako jsou různé žluté nebo oranžové. Pokud po náročném stěhování toužíte po chvilce klidu a pohody, přinese vám ji uklidňující schéma tvořené odstíny světle zelené a fialové.

Rada na závěr

Stylový dojem završí několik finančně nenáročných doplňků – pár volně rozházených polštářků, barevná keramika, barevně natřené rámy obrazů – které budou sladěné s barvou místnosti a celý motiv spojí dohromady.