Uvědomělosti dosáhnete díky přírodnímu organickému stylu.
Přírodně zelený obývací pokoj

Vytvořte prostor pro uvědomělé bydlení

Vytvořte uvědomělé prostředí pomocí přírodních barev a organických tvarů.

Stále více a více přemýšlíme o tom, jak hluboce jsme spojeni se světem kolem nás. Už dávno nejde jen o to přinést do bytů přírodní prvky, ale mnohem širší povědomí. Obojí se úzce dotýká udržitelnosti a obojí nás vede k úvahám, jak vytvořit prostor, který by nám přinesl vnitřní pohodu.

Paleta pro rok 2017 se výrazně opírá o přírodní barvy, což můžete ještě umocnit pomocí organických tvarů a prvků, které do místnosti vnesou uklidňující, uvolňující a vyváženou atmosféru.

Nová romantika

Rostlinné motivy, přírodní textilie a organické materiály zjemní všechny interiéry.
Světlá místnost s rostlinami

„Pozorujeme, že se objevuje nová romantika, a to v designu i v módě,” tvrdí Senior Color Designer Louise Todová. „Lidé se také začínají masivně zajímat o to, jaký mají dopad na životní prostředí.” Tento jev se odráží i v designech interiérů. Začínají se ve stále větší míře používat rostlinné motivy, přírodní textilie a organické materiály, které zjemňují přesně dané linie.

Na uvědomělosti záleží

Ručně malované prvky a organické motivy přinesou pokoji rafinovaný bohémský vzhled.
Přírodní ložnice

Jelikož je tento trend úzce spjat s přírodou, je péče a spojení s naší planetou praktickým odrazem toho, jak přenášíme hodnoty, na nichž nám záleží, do svých domovů. Kombinací modrých a zelených palet se starobylým, zachráněným nebo recyklovaným nábytkem a předměty dáváme najevo jistý druh eklekticismu, který čerpá inspiraci v samotné přírodě.

Ručně malované prvky a organické motivy tento rafinovaný bohémský look ještě umocňují. „Na tomto trendu je nejúžasnější, že i když vychází z prostoru plného vášně a hlubokého uvědomění, bývá celkový vzhled spíše příjemný a pohodlný,” podotýká Louise.

Nejasné linie

Organického efektu docílíte, pokud zvolíte lehce ledabylý přístup k malování a budete se vyhýbat ostrým geometrickým liniím.
Zelený pokoj se schodištěm

Vyměňte tvrdé přímé hrany vyrobené člověkem za „nedodělané” a uvolněné linie a svobodu namalovat si materiály a nábytek podle svého. Zkuste kombinovat světlé a tmavé tóny jedné palety na stejnou zeď, přiznejte prolínající se tahy štětce, používejte organické předměty, jemné pokrývky a rostliny, které prostor dále změkčí.

Snažte se docílit svěžesti a modernosti

„Pořád je to velmi moderní vzhled,” upozorňuje Louise. „Takže bych ho nedoplňovala o háčkované prvky, vyšívané obrázky nebo batikované látky.” Místo toho dovolte paletě, aby se o rovnováhu postarala sama. „Kombinace zelených a lila odstínů je skvělá při vytváření uklidňující atmosféry,” dodává. Dejte ale pozor, abyste prostor nezahltili! Raději dejte prostoru volnost, aby řád sám pronikal skrz přírodní prvky.

Podívejte se na video a přečtěte si další informace.

Více informací najdete v oddíle Zkuste romantický vzhled {link to story}.

{USE SECTION BELOW IF LOCAL MARKETS DON’T WANT TO USE ‘WHICH PAINTS’ SECTIONS}

Udělejte si představu s těmito barvami:

U1.09.60 / 54BB39/103
H9.09.69 / 13GY52/120
L2.18.16 / 01GG07/070
LN.02.77 / 94GY66/038
H0.35.29 / 87YY13/208
Y7.03.63 / 11RR43/050