Stimulujte své smysly pomocí světlých barev, tvarů a textur.
Světlý přirozený pokoj

Vytvořte přirozený obývací prostor

Využijte světlé barvy, tvary a textury a vytvořte přirozený obývací prostor.

Nemusíte měnit jen barvy, které si pro své stěny vyberete. Budete-li střídat i tvary, materiály, textury a světlo, můžete vytvořit osvěžující a překvapivé prostory po celém domě.

Použijte dotyk přírody

Kombinujte malbu ve světlých odstínech s materiály v jejich původním stavu.
Zátiší s přírodním materiálem

„Když uvažujete o smyslech, nesmíte zapomínat ani na hmat, který je stejně důležitý jako zrak," vysvětluje Willeke Jongejanová, Senior Color Designer v Global Aesthetic Center. „Paleta světlých bílých barev se skvěle hodí k přírodním materiálům s hmatatelnou povrchovou strukturou, jako je například dřevo."

Barevné schéma přenášejte i na nábytek, třeba na židle a stůl, ale připravte se i na to, že určité části můžete nechat v jejich původním stavu. Pokud máte náladu na trochu dobrodružství, pohrajte si s kombinací vymalovaných a nevymalovaných sekcí stěny nebo nábytku a nebraňte se ani přírodním prvkům, které celkový dojem zjemní. Výsledný efekt dokážou ovlivnit doplňky z neglazované keramiky, rostliny, ale postačí třeba i hezká větev.

Přidejte špetku překvapení

Zkuste popřemýšlet o kompozici tónu v tónu, a to jak v rámci pokojů, tak mezi nimi.
Minimalistická kuchyně

„Přemýšlejte nad různými aspekty místností, které dekorujete," říká Willeke. „Jinými slovy, zvažujte například, kde budete sedět, jakým směrem se budete dívat, a co by mohlo zaujmout váš pohled." O barevných schématech a kombinacích tón v tónu nepřemýšlejte jen v rámci jednoho pokoje, ale i mezi místnostmi.

Zamyslete se, co se s barvami stane, když otevřete dveře dokořán, nezapomínejte ani na přechody mezi pokoji, které slouží jinému účelu, například mezi domácí kanceláří a obývacím pokojem nebo kuchyní.

Malujte světlem

Malujte světlou a přemýšlejte, jak bude barevné schéma fungovat se slunečním světlem a stínem
Stolek zalitý slunečním světlem

„Lidé o světlu mluví neustále, ale často neberou v potaz, na jakou část stěny nebo na jaký kus nábytku dopadá," doplňuje Willeke. „Dobře se podívejte, jak máte rozmístěná okna, a přizpůsobte tomu paletu barev i nábytek, aby se kompozice ve světle krásně rozehrála." Kombinujte tvrdé a měkké povrchy i kontrastní barvy. Do úvahy zapojte i to, jaký předmět bude vrhat stín a jaký zase odlesky.

Najděte svůj přirozený prostor

Díky naší aplikaci Dulux Visualizer můžete najít dokonalou paletu barev, ještě než vezmete do ruky štětec.

{USE SECTION BELOW IF LOCAL MARKETS DON’T WANT TO USE ‘WHICH PAINTS’ SECTIONS}

Udělejte si představu s těmito barvami:

S0.10.50 / 87BG 27/077
G0.05.75 / 54YY63/072
ON.00.76 / 88BG62/005
G9.03.88 / 83YY85/038
TN.02.84 / 17BB79/028