Pokud byste rádi rychle, snadno a dostupně proměnili neoblíbený pokoj, stačí ho prostě vymalovat.
Elegantni modre schema do loznice

Vytvořte něco mimořádného z pokoje, který se vám nelíbil

Chopte se výzvy, vytvořte dekoraci interiéru za jediný den a zamilujte si znovu pokoj, který jste neměli v oblibě.

„Když jsme se stěhovali, měla jsem ohledně vymalování velké plány. Teď už ale máme to hlavní hotové a ztratila jsem motivaci.“

Výsledky našeho nedávno provedeného globálního průzkumu ukázaly, že 45 % nových majitelů domů nebo bytů se sice chtěli do malování pustit hned po přestěhování, v reálu se k tomu ale dostali až po dlouhých měsících. Vymalování je jednoduchým, snadným a finančně dostupným způsobem, jak okamžitě proměníte pokoj, k němuž jste ztratili vztah. Vymalování stále odkládáte? Zeptali jsem se motivačního psychologa Cliffa Arnalla, co by nám poradil, když potřebujeme nastartovat proces dekorace interiéru:

1) Udělejte si seznam úkolů

Pokud se malování vašeho nového domova někde zadrhlo, je čas udělat si seznam úkolů a napsat tam přesně ty práce, kterým se vyhýbáte.

Při malování nemusíte dělat všechno najednou. Udělejte si čas na to vymyslet takové barevné schéma, které vám bude vyhovovat.
Naplanujte barevne schema

2) Sepište si podrobný postup

Nezapomeňte, že nemusíte dělat všechno najednou. Jednotlivé úkoly ze seznamu rozčleňte na menší zábavné projekty, které rychle a v pohodě zvládnete.

3) Dělejte jednu věc naráz a stanovujte si realistické cíle

Skvělý způsob, jak znovu získat motivaci, je stanovit si realistický cíl dokončení určitého projektu (například vymalovat nešťastně řešený pokoj za jeden den).
Pokud se do něčeho pustíte a výsledek stojí za to, naplní vás to sebedůvěrou.

4) Myslete na to, jak úžasné to bude hotové

Místnost, kterou jste přestali mít rádi, si znovu zamilujete - stačí si představit, jak to bude krásné, až malování doděláte.