Po dětském pokoji budete patrně nejvíce času trávit v obývací pokoji.
Červený obývací pokoj

Vytvořte dítěti útulný domov i mimo dětský pokoj

Vytvořte i mimo dětský pokoj útulný domov, který si vaše děťátko zamiluje.

„Dokončili jsme dekoraci dětského pokoje, ale co teď? Jaké další místnosti bychom měli upravit, než si domů z porodnice přivezeme miminko?“

Je zcela přirozené, že svou energii soustředíte na úpravu dětského pokojíku, když chystáte byt na příchod novorozence. Ale dětský pokoj není jediným místem, kde budete s dítětem trávit čas.

Podle výzkumu společnosti AkzoNobel chce zhruba 40 % budoucích rodičů na příchod dítěte připravit i jiné prostory v bytě. Většinou ale nemají dost času, a tak nevědí, kde začít.

Níže najdete naše doporučení, jakým místnostem dát přednost, když nemáte času nazbyt:

Několik vrstev pohodlí v pokoji vytvoříte pomocí kombinace několika různých textur a materiálů, například povlečení z čisté bavlny, silného koberečku a jemného vlněného přehozu.
Útulná neutrální ložnice

Sladké sny

Blíží se období bezesných nocí, a tak byste se měli ujistit, že i vaše ložnice je místem, kde vám bude příjemně, i když nebudete spát. Na to se připravte zejména v případě, že si budete během několika prvních měsíců brát novorozence k sobě do postele.

Zkuste chladné neutrální, například břidlicově nebo oblázkově šedou, pokud hledáte úlevu pro unavené oči. Nebo můžete umocnit útulnost místnosti a rozhodnout se pro hřejivé krémové odstíny.

Několik vrstev pohodlí v pokoji vytvoříte pomocí kombinace několika různých textur a materiálů, například povlečení z čisté bavlny, silného koberečku a jemného vlněného přehozu.

Jaké barvy zvolit?

F2.04.74
F1.04.56
R7.04.82

Tlumené barvy, jakými jsou například mořská zelená, holubí šedá nebo namodralý odstín kachního vejce, vynikají nadčasovostí, která vytváří uklidňující prostředí.
Uklidňující šedý obývací pokoj

Obývací pokoj, ve kterém můžete žít

Počítejte s tím, že se přátelé a příbuzní nebudou moci dočkat, až se přijdou podívat na nový přírůstek do rodiny. A nejspíš budete chtít, aby se návštěvy ve vašem obývacím pokoji cítily dobře.

Až se dítě narodí, bude dekorování to poslední, čím si budete chtít lámat hlavu. Měli byste proto vymalovat už nyní některou z našich uklidňujících barev.

Tlumené barvy, jakými jsou například mořská zelená, holubí šedá nebo namodralý odstín kachního vejce, vynikají nadčasovostí, která pro vás i děťátko vytvoří uklidňující prostředí.

Jaké barvy?

S1.09.41
H6.05.78
JN.02.82

Univerzální ložnici pro hosty vytvoříte pomocí jednoduchého a neutrálního barevného schématu, které lze dozdobit bytovým textilem a vhodnými doplňky.
Uklidňující ložnice pro hosty

Připravte svůj domov pro návštěvy

Máte-li v bytě pokoj navíc, nastal nejvyšší čas upravit ho tak, aby v něm mohla bydlet babička, děda... Nebo kdokoliv jiný. Může to být také ideální místo pro skladování nejrůznějších věcí, které k dítěti patří. Od náhradních plenek až po dárky od návštěvníků.

Univerzální pokoj pro hosty vytvoříte pomocí jednoduchého a neutrálního barevného schématu, které lze dozdobit bytovým textilem a vhodnými doplňky.

Vyzkoušejte uklidňující odstíny, například tmavě modrou či fialovou, nebo teplé neutrální, jakými jsou oříšková nebo hnědobéžová.

Pak už stačí jen pár osobních detailů, třeba sukulent v pestrobarevném květináči, vonná svíčka nebo jemný kobereček, aby byl váš pokoj připravený na každou, i tu neočekávanou návštěvu.

Jaké barvy zvolit?

T1.23.25
0N.00.76
D5.05.45
CN.01.83

Pořiďte si pohodlný kobereček, který bude odolný proti zašpinění, a který se bude hodit k barvě stěn. Poohlédněte se i po nějakých měkkých polštářích na podlahu.
Spokojené děťátko v dětském pokoji

Nezapomínejte na měkko pod nohama

S nejvyšší pravděpodobností strávíte v nadcházejících letech vy i vaše drobátko spoustu času na zemi. Ať si spolu budete hrát, nebo trénovat první krůčky, určitě pod nohama oceníte měkký povrch.

Pořiďte si pohodlný kobereček, který bude odolný proti zašpinění, a který se bude hodit k barvě stěn. Poohlédněte se i po nějakých měkkých polštářích na podlahu.

Patrně začnete vymýšlet, jak odstranit nebo zakrýt všechny tvrdé plochy, které by mohly stát v cestě malému dobrodruhovi. Občas ale stačí jen přestěhovat nábytek tak, aby uprostřed pokoje vznikl dostatečně velký prostor, nebo vyměnit konferenční stolek za měkký otoman.

Hlavní doporučení

Až budete mít děti, vaše stěny dostanou pořádně zabrat, a je proto takřka nutností vybrat nátěr, který zvládne i tuto těžkou zkoušku. Zkuste naši mimořádně odolnou a omyvatelnou barvu, které nevadí ani neočekávaná sprška dětské kaše.

Diamond Satin od společnosti Dulux je extrémně odolná a lehce omyvatelná barva, která nevybledne.