Světlé tlumené barvy úžasně zvýrazní bohatost textury a použitých materiálů.
Bílá a přirozený obývací prostor

Vytvořte elegantní domov pomocí světlých tlumených barev

Vytvořte elegantní bydlení pomocí světlých tlumených barev, které zvýrazní bohatost textury a použitých materiálů.

„Jednou z výhod světlejších odstínů je, že přenesou pozornost k textuře,” vysvětluje Willeke Jongejanová, Senior Color Designer ve společnosti Global Aesthetic Center. S těmito paletami dokonale ladí přírodní materiály, jelikož působivě odhalují strukturu dřeva nebo cihlové stěny. S podobnými materiály můžete experimentovat při výběru nábytku, jelikož toto neutrální prostředí krásně zvýrazňuje barvu i texturu kůže, bavlny nebo holého dřeva.

Přidejte špetku lesku

Zkuste kombinovat lesklé a matné povrchy, čímž dvojtónovým stěnám zaručíte texturu.
Světlý přirozený pokoj

„Zkuste kombinovat lesklé detaily na matných stěnách. Uvidíte, jak se bude povrch měnit během dne podle toho, jak na něj bude dopadat sluneční světlo,” pokračuje Willeke. Použití světlých odstínů a barevných proporcí ve spojení s střídajícími se matnými a lesklými povrchy přinesou prvek překvapení do každé místnosti. jemný kontrast vytvoří i světlé vybavení, jako jsou například lněné doplňky a koberečky.

Vaším cílem je elegance

Vytvořte geometrické vzory na dvojtónové stěně.
Dvojtónové pruhované stěny a svíčky

„Pomalu končí čas hromadění, čas produktů, které nejsou ničím víc než produkty,” říká Willeke. Opouštíme éru tradičního konzumu a směřujeme k jemnějšímu a skromnějšímu přístupu k volbě vlastnění majetku a dekorování domácnosti. Tento minimalistický přístup k zařizování bytů je tlumočen do podoby novodobého luxusu. Luxusu prostoru a času. Nyní se už nesnažíme zahltit smysly, dáváme jim prostor, jaký potřebují pomocí uklidňující tlumené palety světlých barev.

Udržujte kontakt

S pomocí sladěného barevného schématu můžete nechat vyniknout určité předměty a zaručit jim tak kýženou pozornost.
Pruhovaný podklad zátiší

Díky tomuto holému obnaženému přístupu můžete začít budovat osobní ráz v každé místnosti pomocí doplňků z různých materiálů, přičemž se zaměříte na hmat. „Říkejte si, jaký bude konkrétní povrch na dotyk,” pokračuje Willeke. Pak stačí jen lehoučké variace odstínů a předměty v místnosti začnou hrát své zamýšlené úlohy a každý do kompozice vnese odlišný prvek.

Můžete ale experimentovat i tak, že některé části nábytku namalujte a jiné necháte, jak jsou. Začněte jen s několika židlemi v místnosti. Jestli si potom troufnete, natřete půlku židle, aby došlo ke kontrastu hladkého a hrubého povrchu i v rámci jediného kusu nábytku.

Umění jemnosti

Stáhněte si aplikaci Dulux Visualizer app, která vám ukáže, jak tyto jemné světlé odstíny použít ve vašem bytě.

{USE SECTION BELOW IF LOCAL MARKETS DON’T WANT TO USE ‘WHICH PAINTS’ SECTIONS}

Udělejte si představu s těmito barvami:

TN.02.84 / 17BB79/028
ON.00.81 / 08GG72/006
S0.10.50 / 87BG27/077
E4.05.65 / 96YR 46/065
G9.03.88 / 83YY 89/055