Skandinávské interiéry jsou typické svými jednoduchými liniemi, nízkou barevností a nenápadnou elegancí.
Dekorujte ve skandinavskem stylu

Vylaďte svůj domov do skandinávského stylu

Zkuste napodobit jednoduchou eleganci severských interiérů.

Zvolte čisté, svěží barvy

Současný severský styl kombinuje moderní nábytek z obnaženého dřeva s paletou béžových odstínů barev a tím vytváří prostor s poklidnou atmosférou. Tyto čisté, svěží tóny: světlé odstíny zelené a modré, odstíny bílé a světlé přírodní odstíny dřeva, jakými jsou jasan, buk a borovice.

Odstíny petrolejové, použité v tomto interiéru nejsou pouze klidné a elegantní, ale reflektují také poklidnou atmosféru skandinávské krajiny.

Vytvořte kontrast s použitím barevných tónů

Pro vytvoření jednoduchého barevného schématu si vyberte dvě barvy, které mají rozdílné stupně tmavosti. Například středně tmavou petrolejovou použijte na zdi, její o několik stupňů tmavší odstín použijte na rámování a lišty pokoje. A když ozvěny těchto barev potom použijete při výběru doplňků, zajistíte v místnosti kompaktní barevnou atmosféru.

Doplňky s přírodní texturou

Klíčovým prvkem skandinávského stylu je dřevo ve všech jeho podobách. Svůj moderní skandinávský prostor potom dolaďte pořízením nábytku z obnaženého dřeva břízy, typického jednoduchými, minimalistickými liniemi.

K navození tepla a podpoření mírumilovné atmosféry přidejte několik kousků strukturovaných doplňků, jako například tvarovaný závěsný lustr a zemité doplňky z keramiky.