Při výběru barvy na stěnu musíte mít na paměti, jaký druh povrchu chcete natřít, kde chcete malovat (například stěnu v obývacím pokoji nebo strop v koupelně) a jakého výsledného efektu chcete dosáhnout.
Zvolte správný typ malby

Vybírejte správné barvy, díky nimž vždy docílíte dokonalého výsledku

Na trhu se prodává nespočet různých barev na stěny, a je proto nesmírně důležité vybrat si pro malování tu správnou. Níže najdete vše, co byste měli vědět.

„Obvykle při dekorování používáme standardní emulzní barvu na stěny. Všimli jsme si ale, že není příliš vhodná do kuchyně a koupelny. Můžeme do těchto místností najít nějaké lepší barvy? Na co si máme dávat pozor?”

Nátěr je rychlý, snadný a cenově dostupný způsob, jak oživit vadnoucí stěny a zajímavě upravit bydlení. Malování místnosti ale může být poněkud složitější a pouhý výběr dokonalého barevného schématu nemusí stačit.

Při výběru barvy musíte mít na paměti, jaký druh povrchu chcete natřít, kde chcete malovat (například stěnu v obývacím pokoji nebo strop v koupelně) a jakého výsledného efektu chcete dosáhnout.

Nejste si jistí? Přečtěte si naše užitečné tipy, které vám pomohou vybrat tu správnou barvu.

Čím silnější pigmentace, tím hlubší krytí. To znamená, že barva na zdi bude vypadat intenzivněji a jasněji.
Kupujte kvalitní barvy

1. Hloubka barvy

Jakou hloubku a sytost bude mít vaše barva nakonec na stěně, záleží na dvou aspektech: kvalitě pigmentů v barvě a použité koncentraci. Čím silnější pigmentace, tím hlubší krytí. To znamená, že barva na zdi bude vypadat intenzivněji a jasněji

Vymalujete-li pokoj barvou s vysokou pigmentací, můžete si povšimnout podtónů, které se s různými druhy světla lehce mění. Tento jev zajišťuje charakter a ostrost barvy.

Jaké barvy zvolit?

Vyzkoušejte matný nátěr Dulux Vinyl Matt. Tento luxusní matný nátěr vyniká fantastickou hloubkou barvy na stěnách i stropu, extrémně dobře kryje a barvy si zachovávají vysokou barevnou stálost.

V případě stěn, kde hrozí náhodná ťuknutí nebo pocákání, dávejte raději přednost vysoce odolným barvám před hloubkou pigmentu. Vybírejte proto omyvatelné, mastnotě odolné produkty, které zajistí, že vaše barva vydrží opravdu dlouho.
Vysoce odolná barva přežije i náhodná ťuknutí

2. Výdrž

V případě stěn, kde hrozí náhodná ťuknutí nebo pocákání (například v kuchyni nebo koupelně), dávejte raději přednost vysoce odolným barvám před hloubkou pigmentu. Vybírejte proto omyvatelné, mastnotě odolné produkty, které zajistí, že vaše barva vydrží opravdu dlouho a nebudou na ní zůstávat skvrny.

Jaké barvy zvolit?

Vyzkoušejte Dulux Diamond Satin, což je barva se skvělou výdrží, která je ideální do rušných míst, jelikož se snadno otírá, aniž by přicházela o svou vynikající barevnost.

Jedním z ukazatelů kvalitního nátěru je hutná krémová textura, která nabízí lepší krytí než levnější alternativy s řídkou kapalnou konzistencí.
Vybírejte barvy s krémovou texturou

3. Krytí

Jedním z ukazatelů kvalitního nátěru je hutná krémová textura, která nabízí lepší krytí než levnější alternativy s řídkou kapalnou konzistencí. Výběr barvy s dobrým krytím je důležitý, pokud malujete velké plochy, jelikož budete potřebovat méně barvy, abyste dosáhli kýžené míry saturace odstínu. To vám může ušetřit dost peněz a ještě více času.

Jaké barvy zvolit?

Buďte ohleduplní a vybírejte barvy na bázi vody s nízkým obsahem VOC (těkavých organických látek), jelikož obsahují méně rozpouštědel než barvy na stěnu na bázi oleje. Jde o volbu chytrých a zodpovědných dekoratérů.
Všechny barvy Dulux obsahují minimální množství VOC

4. Šetrnost k životnímu prostředí

Váš domov není jediným prostředím, na které byste měli při malování brát zřetel. Buďte ohleduplní a vybírejte barvy na bázi vody s nízkým obsahem VOC (těkavých organických látek), jelikož obsahují méně rozpouštědel než barvy na stěnu na bázi oleje. Jde o volbu chytrých a zodpovědných dekoratérů.

Jaké barvy zvolit?

Všechny interiérové barvy Dulux jsou na bázi vody a mají nízký obsah VOC. Z naší rozsáhlé palety si tak můžete vybrat jakoukoliv barvu a budete vědět, že děláte pro životní prostředí správnou věc.

Nezapomínejte brát v potaz funkci malované místnosti a povrchovou strukturu, než provedete finální výběr. Pravděpodobně existuje produkt, který bude přesně vyhovovat vašim potřebám.
Zvolte správný typ malby na stěny

5. Speciální složení

Může vám to připadat samozřejmé, ale nezapomínejte brát v potaz funkci malované místnosti a povrchovou strukturu, než provedete finální výběr. Pravděpodobně existuje produkt, který bude přesně vyhovovat vašim potřebám.

Barva odpuzující plísně je ideální do koupelen, kde je neustále pára, zatímco složení odrážející světlo zase rozzáří malé temné místnosti. A nikdy se nebojte požádat o radu. Můžete nám napsat e-mail nebo kontaktovat naše odborníky prostřednictvím sociálních sítí. Dozvíte se tak něco z jejich obrovských zkušeností a zároveň ušetříte trochu času.

Jaké barvy zvolit?

Do kuchyně zvolte omyvatelnou barvu odolnou proti zašpinění Dulux Kitchen&Bathroom. V koupelně vyzkoušejte tutéž barvu, odpuzuje totiž vlhkost a plísně.

Hlavní doporučení

Až si vyberete správný druh barvy, ujistěte se, že zvolíte i ideální odstín. V tom vám pomůže naše šikovná aplikace Dulux Visualizer. Snadno se používá a ihned vám nabídne náhled, jak bude barva na stěně po vymalování vypadat.