Pokud chcete své nové domácnosti rychle a snadno vtisknout individualitu, vyberte barvy z tmavé části spektra. Vytvoříte sofistikovaný styl, aniž byste museli platit za drahý návrh.
Elegantne rafinovany obyvaci pokoj v odvaznych barvach

Stylová nová domácnost v módních tmavých barvách

Prozradíme vám, jaké nejlepší barvy jsme vybrali pro odvážné malíře, kteří se právě přestěhovali a nebojí se jít do tmavých odstínů.

„Když se mi konečně podařilo přestěhovat se do nového, ráda bych zkusila něco jiného, nějaký barevný motiv nabitý emocemi.“

Výsledky našeho nedávného globálního průzkumu ukázaly, že 31 % respondentů, kteří se právě přestěhovali, se při vymalování nového domova nechává inspirovat módou a módními styly.

Po přestěhování máme všichni snahu zkusit tentokrát vymalovat nějak jinak. Úžasně módní jsou právě tmavé a zadumané odstíny.

Tmavší odstíny vám doma přijdou vhod, když chcete svým schématem snadno a levně udělat rafinovaně elegantní dojem. Méně je někdy víc, což zejména platí v situaci, kdy natíráte dekorativní stěnu.

Prohlédněte si náš výběr módních barev. Zjistěte, jak vám tento módní vzhled může pomoct získat značka Dulux.

Stěna v barvě ametystu vnese do vašeho schématu intenzivní emoce. Hodí stejně dobře do větších místností i obývacích pokojů.
Tmave nachova vzbudi intenzivni emoce

1) Nachová v barvě ametystu

Tento výrazný odstín nachové je atraktivní a plný energie. Je daleko univerzálnější, než byste mysleli. Zeď v barvě ametystu do vašeho schématu vnese intenzivní a bezprostřední emoce. Dobře se hodí do větších místností, jako jsou třeba obývací pokoje. Zkombinujte ji s doplňkovými barvami (třeba mechově zelenou, intenzivní žlutou nebo určitými odstíny červené a modré) a získáte úžasný výsledek.

Pokud chcete, aby nějaké místo vzbuzovalo dojem exkluzivity, dá se to rychle zařídit použitím tmavě šedé. Šedá je recesivní barva, takže nijak nepřitahuje pozornost. Jedná se o ideální alternativu neutrální základní barvy (například bílé nebo krémové).
Rafinovane elegantni seda

2) Šedá v barvě bouřkové oblohy

Pokud chcete, aby nějaké místo vzbuzovalo dojem exkluzivity, dá se to rychle zařídit použitím tmavě šedé. Šedá je recesivní barva, takže nijak nepřitahuje pozornost. Jedná se o ideální alternativu neutrální základní barvy (například bílé nebo krémové).

Tmavý odstín čokoládově červené vnese k vám domů intenzivní emoce.
Klasice barvy v retro stylu

3) Nejtmavší červená

Čokoládově tmavé odstíny červené budou ve vašem novém domově působit hodně intenzivně. Proto je používejte střídmě a ve svém schématu je zkombinujte s jasně bílými stěnami nebo dřevem. Získáte romantický a elegantní styl, které je ideální do ložnice.

V této barvě najdete trochu modré i trochu zelené. Vytváří krásně odpočinkovou atmosféru, a můžete ji proto ve svém novém domově použít na řadě různých míst.
Nadcasova tmava zelenomodra

4) Nadčasová tmavě zelenomodrá

V této barvě najdete trochu modré i trochu zelené. Vytváří krásně odpočinkovou atmosféru, a můžete ji proto ve svém novém domově použít na řadě různých míst. Uklidňující vliv na atmosféru v místnosti bude mít kombinace této barvy s mátově zelenou, pokud se nebojíte experimentovat, zkombinujte ji s hořčičně žlutou.

Smaragdově zelená je úžasně zářivá barva, kterou si obvykle spojujeme s bohatstvím a luxusem. Když se snoubí se sametově modrou a zlatou, udělá skvělý dojem.
Smaragdove zelene steny vas nabiji energii

5) Smaragdově zelená

Smaragdově zelená je úžasně zářivá barva, kterou si obvykle spojujeme s bohatstvím a luxusem. Je hodně intenzivní, a proto pokud chcete vytvořit nějaké schéma do jídelny, dejte k ní jako protiváhu neutrální barvy. Pokud máte odvahu, použijte sametově modrou nebo zlatou, na kterých krásně vynikne.