Pokud vám na kuchyň vašich snů nestačí finance, zkuste ji vymalovat. Za dostupnou cenu a bez čekání budete mít kuchyni jako od designéra.
Elegantni designova kuchyn

Inspirace na rychlé řešení kuchyně, když nemáte peněz nazbyt

Sedm způsobů, jak nové kuchyni snadno vtisknout podobu, kterou si zamilujete.

„Stěhování do nového je finančně náročné, a proto si nemůžeme dovolit kuchyni, o jaké jsme vždy snili. Jak co nejlépe využít kuchyň, na kterou nám rozpočet stačí?“

Podle našeho nedávného celosvětového průzkumu víc než třetina dotazovaných souhlasí s tím, že pro získání vztahu k novému domovu je klíčové mít hotovou kuchyň.

Pokud vám po stěhování už ale rozpočet na novou kuchyň snů nestačí, navrhla naše odbornice na barvy Dulux, Louise Tod, několik dostupných řešení, jak bez čekání získat schéma s profesionálním designem.

Vymalováním hnědošedou proměníte nevýrazný bílý prostor na útulné místo rodinných setkání, energické zářivé barvy tento prostor zase oživí.
Vytvorte prostredi plne vibrujici energie

1) Vymalujte stěny

Ať už si si najmete nějakého řemeslníka nebo se do toho pustíte sami, vymalováním vtisknete nové kuchyni levně svůj vlastní styl. Výsledek se dostaví okamžitě. Vymalováním hnědošedou proměníte nevýrazný bílý prostor v útulné místo setkávání rodinných příslušníků, energické zářivé barvy tento prostor zase oživí.

Nový nátěr dá starým kuchyňským skříňkám znovu jiskru.
Natrete dvirka skrinek

2) Natřete kuchyňské skříňky

Když staré kuchyňské skříňky nově natřete, okamžitě do nich vlijete nový život. Teplé neutrální barvy jsou uklidňující a univerzální, stříbrně šedé zase dají vašemu schématu moderní podobu.

Vymalujte vnitřek nástěnných skříněk nějakou světlou barvou. Pokaždé, když do nich pro něco půjdete, na vaší tváři zaručeně vyloudí úsměv.
Nastenne skrinky v pestrych barvach

3) Vymalujte vnitřek nástěnných skříněk

Vymalujte vnitřek nástěnných skříněk nějakou světlou barvou. Zaručeně na vaší tváři vyloudí úsměv, kdykoli do nich pro něco půjdete. Nebo z nich dvířka úplně odmontujte – dostanete otevřené barevné poličky, které kolem sebe budou šířit dobrou náladu.

Pokud nemáte odvahu vymalovat stěny odvážnými barvami, vyhrajte si se dřevem.
Udelejte z oken okrasny prvek

4) Natřete rámy oken nebo dveří

Pokud si říkáte, že výrazné barvy na stěny nejsou nic pro vás, pohrajte si se dřevem. Osvěžující tmavě modré odstíny do vašeho schématu vnesou nádech rafinované elegance a pokud jsou stěny vymalované světleji, opticky zvětší prostor.

Jedním ze způsobů, jak dát nové kuchyni co nejrychleji a nejjednodušeji nový designový výraz, aniž byste museli rozbíjet prasátko, je vyměnit staré úchytky u šuplíků a skříněk.
Kovove uchytky daji natrenym skrinkam novy naboj

5) Vyměňte úchytky skříněk

Jedním ze způsobů, jak dát nové kuchyni co nejrychleji a nejjednodušeji nový designový výraz, aniž byste museli rozbíjet prasátko, je vyměnit staré úchytky u šuplíků a skříněk. Když použijete klasické úchytky z mosazi nebo leštěného niklu, získáte nadčasový vzhled. Vnesou k vám nádech exkluzivity a hodí se prakticky ke každé barevné kombinaci.

Toustovače, konvice nebo nádobí v jasných barvách vnesou do barevného schématu kuchyně atraktivitu a hloubku.
Pestrejsi kuchyn diky vtipnym doplnkum

6) Namalujte si tabuli

Když nějakou menší plochu vymalujete tabulovou barvou, proměníte stěny ve stylovou tabuli, kam si můžete psát, co je potřeba nakoupit. Děti na ně budou navíc strašně rády kreslit. Nebo zkuste namalovat odvážný pruh této barvy na jednu stěnu pro dosažení dramatického efektu.

Když nějakou menší plochu natřete tabulovou barvou, proměníte ji ve stylovou tabuli, na kterou si můžete zapisovat, co je potřeba nakoupit. Děti na ně budou navíc strašně rády kreslit.
Namalujte si tabuli

7) Pořiďte si doplňky a vybavení v jasných barvách

Vyvrcholením proměny vaší kuchyně budou zajímavé doplňky a vybavení. Toustovače a konvice v jasných barvách koupíte na každém rohu, vystavené pestrobarevné nádobí vnese do vašeho schématu atraktivitu a hloubku.