Použití smělých akcentových barev na stěny a zařízení může ohraničit osobní kout.
Smělý žlutý kout

Společné bydlení: Nápady na vlastní kout

Vytvořte si osobní kout, který vdechne novou energii celému společnému prostoru vaší domácnosti.

Otevřené prostory k bydlení jsou v současnosti trendy, to ale neznamená, že všichni chceme ve stejný čas dělat totéž. Tajemství příjemné společné zóny na bydlení tkví v dostatečné univerzálnosti, která by zajistila, že se všichni dočkají naplnění svých potřeb, a to v jakoukoliv denní dobu.

Malé osobní kouty jsou útulné a krásné

Otevřené prostory znamenají volný pohyb a interakci s lidmi, každý ale občas zatouží po útulnosti a troše soukromí. Pokud společnou sdílenou místnost opatříte osobním prostorem, kde můžete odpočívat nebo studovat, využijete potenciál takových pokojů na maximum. Dosáhnete toho pomocí malby a jednoduchého nábytku.

Ukryté rohy vašeho bytu

Pokud chcete ze svého výklenku ve zdi vytěžit maximum, vymalujte ho doplňkovými akcentovými barvami.
Růžová ložnice ve výklenku

„V každém bytě najdeme pár nepraktických koutů,” říká Marieke van der Bruggen, Senior Color Designer ve společnosti AkzoNobel. „Neignorujte je a místo toho z nich udělejte ústřední body. Výklenku, který vymalujete stejnou podkladovou barvou jako zbytek místnosti, si nikdo ani nevšimne. Zkuste tyto prostory vymalovat výraznější doplňkovou barvou. Pro tři malé výklenky v ložnici jsem použila lososovou růžovou, klasickou růžovou a okrovou.”

Jak vytvořit osobní prostor

Vytvořte si útulný kout pomocí akcentové barvy, která se vytrácí do neutrálního podkladu.
Světle růžová ložnice v podkroví

Osobní odpočinkový kout si můžete jednoduše vytvořit, i když váš byt nedisponuje žádnými architektonickými výklenky nebo zákoutími. „Nejpůsobivějším způsobem, jak rozdělit prostor, je použití barvy,” vysvětluje Marieke. „Velká místnost může plnit celou řadu funkcí, pokud barevně oddělíte oblasti pro různé činnosti.”

Nastavte si náladu pomocí barev

Namalujte si na stěnu kolečka v různých barvách a získejte kreativní a povzbuzující osobní kout.
Puntíkovaná stěna

„Malého prostoru, kde se uvolníte, docílíte, pokud hlavní stěnu namalujete akcentovou barvou. Já se rozhodla pro lososovou růžovou, která se postupně ztrácí do neutrálního podkladu. Tento efekt zvyšuje poklidnou atmosféru celku. Zónování je skvělé i pro aktivní nebo pracovní osobní kout. Vyzkoušejte třeba kolečka v opakujících se barvách rozmístěná do mřížky, která vám ohraničí stimulační a povzbuzující kreativní oblast.”

Vytvořte si osobní kout

Hledáte-li barvy na oživení ukrytých koutků v bytě, stáhněte si aplikaci Dulux Visualizer, která vám nabídne okamžitý náhled na to, jak by takový kout mohl po úpravě vypadat.

{USE SECTION BELOW IF LOCAL MARKETS DON’T WANT TO USE ‘WHICH PAINTS’ SECTIONS}

Udělejte si představu s těmito barvami:

C6.22.61 / 38YR40/290
C4.30.49 / 29YR27/355
F1.35.65 / 21YY45/405
ZN.02.80 / 26RR73/037
G4.50.75 / 66YY61/648
B6.40.50 / 00YR26/490
SN.02.67 / 95BG49/025
F2.04.74 / 19YY61/057