Ve většině moderních bytů a domů je prostor nedostatkovým zbožím, a proto je nesmírně důležité, jak ho rozdělíte a využijete, jelikož to může mít zásadní dopad na váš soukromý život.
Vytvořte univerzální, neutrální prostor

Rozšiřte prostor pomocí těchto pěti úžasných nápadů pro dětské pokoje dva v jednom

Poradíme vám, jak vytvořit dětský pokoj, který bude příjemný a praktický zároveň.

„Čekáme první dítě a volný pokoj potřebujeme využít jako dětský pokoj i jako pokoj pro hosty. Jak bychom mohli z prostoru vytěžit maximum?“

Ve většině moderních bytů a domů je prostor nedostatkovým zbožím, a proto je nesmírně důležité, jak ho rozdělíte a využijete, jelikož to může mít zásadní dopad na váš soukromý život.

Možná máte to štěstí a disponujete volným pokojem. Občas ale nestačí udělat z něj pokoj pro děti, protože byste ho potřebovali používat i k jiným účelům.

Druhá ložnice kombinovaná s dětským pokojem ovšem vyžaduje trochu pečlivého plánování a zcela určitě nový nátěr. Když ale všechno provedete správně, získáte dokonalý prostor, kam můžete uložit prarodiče, a kde se bude líbit i vašemu maličkému.

Rafinovaná paleta neutrálních barev je skvělým odrazovým bodem pro každou ložnici, zejména takovou, která musí vycházet vstříc potřebám několika věkových skupin.
Naplánujte neutrální barevné schéma

1. Neutrální území

Rafinovaná paleta neutrálních barev je skvělým odrazovým bodem pro každou ložnici, zejména takovou, která musí vycházet vstříc potřebám několika věkových skupin.

Pokud je váš volný pokoj příliš malý, zkuste ho dekorovat chladnými světlými odstíny, jakými jsou například ústřicová nebo ocelová. Tyto barvy váš prostor rozjasní a provzdušní, zkrátka vytvoří ideální prostředí pro postel a postýlku.

Toužíte-li po útulnější a intimnější atmosféře, vybírejte raději mezi univerzálními neutrálními odstíny v hřejivé části spektra, jako je například kakaová, kaštanová nebo pískovcová.

Jaké barvy zvolit?

F2.14.66
E4.05.65
E4.05.55
E4.05.45

Tlumené odstíny vám pomohou vytvořit hravá schémata, která budou příjemná a zároveň moderní.
Příjemný pastelový dětský pokoj

2. Příjemné pastelové barvy

Pokud je vaším snem tradiční schéma dětského pokoje, ale pořád chcete vytvořit prostor, kde by se cítil dobře i děda, můžete zkusit zaměnit cukrátkovou růžovou a světle modrou barvu za dospělejší paletu.

Zkuste popřemýšlet o zmrzlinových barvách, například meruňkové, švestkové, levandulové a mátové. Tyto tlumené odstíny představují perfektní kompromis mezi sladkými a sofistikovanými barvami a pomohou vám vytvořit hravá schémata, která budou příjemná a zároveň moderní.

Jaké barvy zvolit?

A6.04.83
E4.05.76

Silné vertikální pruhy dodají útočišti vašeho potomka superstylový ráz, zejména pokud se rozhodnete pro hřejivé neutrální nebo pastelové odstíny.
Pruhy namalované na stěně

3. Dělte a vítězte

Budete-li v pokoji chtít ohraničit různé prostory, můžete uvažovat o zástěně vedle postýlky nebo v jejím čele.

Silné vertikální pruhy dodají útočišti vašeho potomka superstylový ráz, zejména pokud se rozhodnete pro hřejivé neutrální nebo pastelové odstíny. Jde také o zajímavý způsob, jak pokoj zpestřit, aniž by schéma působilo dětinsky.

Odvážnějšího výsledku, který připomíná práci profesionálního designéra, v sekci pro dospělé dosáhnete pomocí stylového ombré efektu. Stačí zkombinovat vaše oblíbené pastelové barvy s tmavšími odstíny a vytvořit tak působivý kontrast. Vyzkoušejte třeba máslovou žlutou s pikantním citronovým odstínem.

Jaké barvy zvolit?

FN.01.85
EN.02.85
D4.04.71

Vadí-li vám představa prostoru zavaleného plenkami, pudry a dalšími dětskými potřebami, vyzkoušejte mobilní skladovací jednotky, které jednoduše schováte pod postýlku nebo pod gauč.
Dětský pokoj s policemi v prostoru

5. Prostor využívejte moudře

Možná máte problém vtěsnat do pokoje všechno, co byste potřebovali. V tom případě je nejvyšší čas zamyslet se o nábytku. Například manželskou postel můžete nahradit za futon nebo rozkládací pohovku, kde můžete sedět a krmit dítě.

Miminka sice jsou malá, ale vyžadují spousty věcí, které musíte mít na dosah ruky. Vadí-li vám představa prostoru zavaleného plenkami, pudry a dalšími dětskými potřebami, vyzkoušejte mobilní skladovací jednotky, které jednoduše schováte pod postýlku nebo pod gauč.

Závěs spuštěný ze stropu, kterým můžete zakrýt postýlku ze všech stran, představuje jednoduchý způsob, jak vytvořit provizorní „pokojík“ a dopřát tak děťátku i hostům alespoň trochu soukromí.
Dětský pokoj s krytou postelí

6. Závěs

Závěs, kterým můžete zakrýt postel nebo postýlku ze všech stran, případně skládací zástěna představuje jednoduchý způsob, jak vytvořit provizorní „pokojík“ a vytvořit iluzi oddělených prostor.

Hlavní doporučení

Neutrální schéma doplňte snadno přenosnými rostlinami a několika zarámovanými fotografiemi. Stěna pokrytá rodinnými portréty vnese do prostoru osobní ráz a můžete na ni přidávat fotografie svého děťátka.