Veselý odstín chartreuse, na půli cesty mezi citronově žlutou a limetkově zelenou barvou, vypadá báječně samostatně i v kombinaci s neutrálními tóny.
Rozjasnete si domov svezi zlutozelenou

Rozjasněte si domov svěží žlutozelenou

Barevné odstíny kombinující žlutou a zelenou jsou zárukou výrazného efektu.

Dávka citrusů

Teplý žlutozelený odstín chartreuse, na půli cesty mezi citronově žlutou a limetkově zelenou, byl pojmenován podle barvy sladkého francouzského bylinkového likéru Chartreuse, který byl uveden na trh v roce 1838.

Svěží žlutozelená barva chartreuse, která upoutá pozornost každého, může sahat od světlé citronově žluté až po výraznou limetkově zelenou. Ve své nejsvětlejší formě je skvělou barvou na zeď, vhodnou pro vytvoření interiéru inspirovaného přírodou. V nejsytější formě je pak ideální jako doplňkový odstín vytvářející výrazný efekt.

Vyjádřete svůj osobitý styl

Trocha žlutozelené udělá s neutrálními tóny v jakékoli místnosti doslova zázraky, zejména pokud ji použijete k dekoraci na neočekávaných místech, jako jsou okenní rámy, zárubně nebo vnitřní části regálů a knihoven.

Pokud ji chcete použít pro zvýraznění určitého prostoru, je dokonalým partnerem pro uhlovou šeď, ostře a svěže vypadá také při spojení s jasně bílou. Kombinování odstínů žlutozelené spolu s bílou a teplými dřevěnými tóny, jako je například dub, je další možností, jak při renovaci bytu docílit úžasného barevného výsledku.