Vybírejte jídelní stůl, který lze používat i jako pracovní stůl.
Notebook na jídelním stole

Ideální domácí kancelář

Seznamte se s trendy tipy pro vytvoření pracovní zóny u vás doma.

Jak často jste slyšeli následující větu? „Ano, pracuji z domova, ale nejradši u stolu v kuchyni.” A víte proč? To protože moderní způsob života miluje světlé, otevřené, povzbuzující a multifunkční prostory na místo malých zaprášených kanceláří, které jsou zastrčené kdesi v zadních traktech budov.

Snadné transformace barev

Označte si své pracoviště pomocí barvy a dynamických motivů.
Oválné pracoviště

Mnoha lidem ale dělá problémy sednout si a soustředit se na práci ve stejné místnosti, kde se nacházejí i jiné věci, které by člověka mohly rozptylovat. Tajemství tkví v síle barev, kterými označíte svůj pracovní kout. Marieke Wielingaová, Senior Color Designer ve společnosti AkzoNobel, to vysvětluje následovně: „Barva je skvělý nástroj na změnu emocí, tak ji použijte! Blokem barvy na neutrálním pozadí můžete vytvořit svou pracovní zónu.”

Pozor! Určeno pro zaměstnané hlavy

Zónujte své pracoviště blokem barvy
Pracoviště s blokem barvy

Poplevě modrá byla zvolena barvou roku 2017 a představuje skvělý podklad pro tvorbu prostoru v místnosti, jelikož zcela zřetelně odděluje zóny pro různé aktivity. Její šedomodrý chladivý aspekt lze umocnit výraznými odstíny a tvary. „Malba na stěnách je zřetelný a jednoduchý způsob, jak odlišit prostory na hraní od pracovního koutu.”

Jak snadno změnit náladu

Oblasti pro odpočívání, jídlo a hraní bývají obecně větší a vyžadují tak širší barevné schéma. Pracoviště v rámci místnosti může být vymezeno akcentovou barvou, která vás povzbudí při soustředění. „Zóny na hraní mohou být velkým prohlášením, jak je to vidět na mé hlavní červenohnědé stěně,” vysvětluje Marieke. „Pracoviště je kompaktnější a barva by vám měla pomoci soustředit se."

Zóny si tvarujte podle sebe

Geometrický tvar na stěně vedle stolu
Stůl jako zátiší

„Rovná plochá stěna ještě neznamená, že musí působit prázdně,” tvrdí Marieke. „Vyzkoušejte výrazný motiv, kterým vytvoříte svou pracovní zónu, například ovál v tónu, který doplňuje hlavní barevné schéma. Můžete například zkusit krémové kolo na pozadí naší šedomodré barvy roku 2017.”

Nechte detaily vyniknout

Výrazné akcentové barvy pomohou ohraničit oblast výklenku.
Akcentové barvy ve výklenku

Pokud má váš pokoj kouty, výklenky a další podobné architektonické prvky, nesnažte se je zamaskovat. Udělejte z nich ústřední prvky místnosti! „Výklenek ve světlé šedé stěně skýtá fantastickou příležitost přidat schématu špetku zářivé barvy. Vyzkoušejte třeba jasnou rudou a metalickou akvamarínovou. Získáte tak rám, který krásně zviditelní všechno, co do něj vložíte, přičemž vytvoříte ústřední prvek z těch nejobyčejnějších předmětů,” vysvětluje Marieke.

Podívejte se na video a hledejte tu správnou barvu.

Vytvořte si vlastní paletu barev na stránce s řadami barev Dulux

Udělejte si představu s těmito barvami:

S0.10.50 – 87BG27/077 C3.46.30 – 21YR13/383 D4.04.71 – 67YR56/055 G0.05.65 – 54YY46/065