Pět námětu na to, jak vytvořit romantické zákoutí použitím krajkových šablon, přehozů, sytých interiérových barev, luxusních materiálů a osvětlení.
Napady na romanticke interiery

Pět námětů na to, jak vytvořit romantické zákoutí

Vneste do interiéru trochu vášně pomocí lehkého osvětlení, texturovaných látek a bohatých odstínů barev.

1. Namalujte si na zeď jemnou krajku

Vytvořit na zdi efekt jemné krajky pomocí barev je jednoduché. Můžete si koupit kompletní sadu na vytváření takových dekorací, nebo můžete vytvořit svou vlastní.

Proměřte si zeď a udělejte si na ní značky, abyste se ujistili, že budete šablonu přikládat opravdu rovně. Připevněte ji papírovou lepicí páskou. Potom přes krajkovou šablonu začněte nanášet barvu. Použít můžete buď malířský váleček, nebo štětec.

2. Oblékněte svou postel do měkkých textilií

Rozprostřete nad postelí nebesa a vneste trochu magie do svého interiéru. Krásně nařasené textilie pomohou vytvořit měkkou, romantickou atmosféru.

3. Vymalujte sytými, smyslnými barvami

Romance a drama jdou ruku v ruce, takže proč se neobklopit sytými, smyslnými odstíny. Intenzivnější atmosféru vytvoří tmavá petrolejová a sytá červená zase uvolní vášeň. Můžete zkusit vymalovat celou místnost jednou z těchto sytých, dramatických barev a celkový dojem zdramatizovat jednou výraznou zdí, nebo nepřehlédnutelným doplňkem.

4. Vychutnávejte si přepychové látky

Vrstvy luxusních materiálů dodají interiéru úžasnou romantickou atmosféru. Vyberte si povlečení, měkké textilie a polštáře vyrobené z luxusních látek, jako je hedvábí, samet a umělá kožešina.

5. Hrajte si se světlem a stínem

Místo klasického stropního světla zvolte několik světelných zdrojů, a tím přivedete pozornost do různých bodů v místnosti. Postavte lampy se stínítky po stranách postele, nebo jednu lampu na čtení hned vedle křesla. Vytvoříte tak neopakovatelně útulnou atmosféru.