Malujete výraznou zeď? Následujte tipy našich expertů a vytvořte zeď, která pomůže zdůraznit to nejlepší, co ve vašem pokoji je.
5 tipu na vytvoreni vyrazne zdi

Pět kroků k vytvoření výrazné zdi

Vytvoření výrazné zdi je jednoduchý způsob, jak dodat místnosti dramatický centrální bod.

Vytvořte centrální bod pozornosti

Zeď, kterou si volíte, by měla být ideálně taková zeď, na které spočine vaše oko jako první, když vstoupíte do místnosti. Skvěle také fungují zdi s krbem nebo stávajícími designovými prvky, jako je krbová římsa. Pokud můžete, vyhněte se zdem, kde jsou dveře či okna, protože budou odvádět pozornost.

Buďte smělí ohledně barvy

Pokud máte pokoj vymalovaný neutrální barvou, zvolte silně kontrastující odstín a dodejte prostoru hloubku a dramatický náboj. Pokud jsou již vaše stěny vymalovány výrazným odstínem, vyzkoušejte barvu, která dobře ladí a je jen o několik odstínů tmavší či světlejší, a použijte ji na zamýšlenou výraznou zeď.

Hrajte si se vzory

Pokud chcete získat zajímavý prvek navíc, zkuste vytvořit křiklavý proužkový efekt tak, že vedle sebe použijete harmonické odstíny barev. Barevné efekty, jako je krajková šablona či kruhy malované rukama, jsou také snadné. Navíc do díla vnesou velmi osobitý nádech.

Buďte kreativní a použijte tapetu

Fantastický způsob, jak docílit okamžitého efektu, je práce s tapetou. Hrajte si s výraznými vzory, barvami a texturami, nebo toužíte-li po jemně působícím výsledku, zvolte tapetu s harmonickými barvami s jednoduchým, avšak stále výrazným vzorem, jako je třeba damašek, či květinové prvky.

Zdůrazněte svůj stávající nábytek

Chcete-li zdůraznit svou speciální zeď, strategicky umístěný nábytek udělá zázraky. V obývacím pokoji tedy budete možná chtít vymalovat zeď, podél které je umístěna sedačka, zatímco v ložnici to může být zeď za postelí. Vyhněte se maskování vaší výrazné zdi tím, že k ní postavíte příliš mnoho nábytku. Cílem výrazné zdi je směřovat vaše oči k těm nejlepším kouskům a designovým prvkům místnosti, aniž byste svůj prostor zahltili.

Buďte stateční, buďte smělí a následujte své dobré instinkty. Ale co je nejdůležitější – pořádně se u toho bavte!