Podívejte se na to, jak lze rozjasnit váš domov, když použijete ty správné barvy. Všimněte si sytě modré a vášnivé červené.
Dodejte svemu domovu barvu

Pět jednoduchých kroků jak dát barvu svému domovu

Rozjasněte svůj prostor pomocí těch správných barev.

Dodejte neutrálnímu prostoru nový náboj použitím elektrické modré.

Ačkoliv si často myslíme, že modrá je uklidňující barvou, přidáme-li trochu jasnější a odvážnější elektrickou modrou, může stimulovat naše smysly a dát nám novou energii.

Je jednoduché dodat prostoru akcent v odvážné modré barvě, tento odstín se hodí téměř ke každé barvě, zvláště pak k neutrálním, jako je bílá a šedá. Zkuste použít modré doplňky a drobný nábytek v této barvě. Vyzkoušejte například kobaltový kobereček, akvamarínovou výraznou lampu, nebo několik křiklavě modrých polštářů.

Vneste do bytu trochu tepla použitím nečekaných detailů v červené barvě.

Jasné odstíny červené, jako je šarlatová a karmínová nebo malinová, dodají vašemu interiéru pocit energie, a vzrušení, zatímco tmavé, tlumené odstíny červené, jako je nachová a vínově červená evokují pocit luxusu a tepla.

Co se týče jasné červené, může být oříšek správně odhadnout její množství ve větších místnostech. Chytrým způsobem, jak zabránit přetížení prostoru, je použít červenou na menších a neočekávaných místech, jako jsou vnitřní rámy oken, poličky a vnitřní části skříněk.

Tmavší červené tóny jsou úžasné, použijeme-li je na výrazné zdi. Obzvlášť dobře vypadají v kombinaci s chladnými přírodními barvami, jako je bílá (ve všech svých odstínech) a světlá šedorůžová, včetně všech odstínů hnědé.

Pozdravte slunný den krásnou žlutou

Pokud hledáte změnu interiéru, která by působila povzbudivě, žlutá je pro váš plán perfektní. Jasná, kyselá citronově žlutá a zelenožlutá působí jako zázrak, když chcete prolomit neutrálního ducha místnosti, zvlášť když je použijete na neočekávaných místech, jako jsou rámy oken a dveří a vnitřní části polic a knihoven.

Tmavší žluté, jako je hořčicová a zlatá, jsou pro oko příjemnější než živoucí žluté, ale jsou zároveň stejně tak teplé. Tyto syté odstíny opravdu nepřehlédnete, zkombinujete-li je s tmavohnědou, a budou vypadat svěže, spojíte-li je s jasnou bílou.

Vyvolejte pocit klidu se svěží zelenou

Pro domov, který působí svěže po celý rok, zkuste do svého neutrálního prostředí vnést trochu sytých odstínů tmavě zelené, jako je kapradí, lesní zelená, nebo petrolejová. Tyto odstíny jsou smělé a přesto jemné, proto se perfektně hodí pro vytvoření klidné ložnice nebo obývacího či dětského pokoje.

Do rušnějších prostor, jako je kuchyň, kde proudí mnoho energie, můžete použít trochu světlejší zelené. Chcete-li docílit svěžího, moderního vzhledu, smíchejte několik různých odstínů smaragdové s odstíny bílé. Jemnějšího dojmu docílíte kombinací několika odstínů zelené, světlé a mořské na stěny a sytější petrolejovou na doplňky a detaily.

Použijte šťavnatou oranžovou a inspirujte svou kreativitu

Oranžová je odvážná a povzbuzující barva, která vnese pozitivní energii do každého prostoru. Použijeme-li ji jako zdůrazňovací barvu, působí nejlépe v kombinaci s odstíny bílé, jako je slonovinová, karamelová, nebo krémová, nebo v kombinaci s tmavšími přírodními barvami, jako je čokoládová, břidlicová a šedivá.

Pokud hodláte vytvořit smělejší design, vyzkoušejte kombinaci jasné oranžové a třpytivé zlaté. Vytvoříte tak výrazný, dramatický vzhled. Vypadá také báječně v kombinaci se spoustou bílé s teplými tóny dřeva, jako je dub.