Colours of the world
Colour palete COW 2016

Paleta barev COLOURS OF THE WORLD se může pochlubit 15 novými odstíny

Nyní si můžete vybrat už ze 45 barev světa – těch nejkrásnějších zákoutí naší planety!

colours of the world scandinavia
COW Skandinávie

Nyní si můžete vybrat už ze 45 barev světa – těch nejkrásnějších zákoutí naší planety! Značka Dulux neustále mění a doplňuje paletu barev Colours of the world tak, aby odstíny odpovídaly současným trendům. Nové odstíny vybírali světoví i čeští designéři. Barevnou paletu letos rozšířil nový pilíř s 5 odstíny inspirovanými Skandinávií. Ve zbylých pilířích bylo nahrazeno 10 stávajících barev novými trendy odstíny.

Na trhu nenajdete nabídku natónovaných barev, která by svou šířkou konkurovala kolekci Colours of the World. V 9 barevných pilířích lze vybírat mezi 45 odstíny, které vynikají extrémní odolností vůči otěru, vysokou omyvatelností, skvělou krycí schopností a vydatností až 14 m2/l. Všechny odstíny v kolekci Colours of the World se navíc velmi snadno kombinují.

Drsná a nespoutaná Skandinávie

Malujte světlými barvami a mějte na paměti, jak se budou barevná schémata chovat na přímém slunci a ve stínu.
Stolek zalitý slunečním světlem

Nechte se zlákat kouzlem severu. Skandinávie oplývá mnoha zajímavými barvami, nás ale nejvíce zaujaly odstíny objevující se v oblastech za polárním kruhem. Magické severské noci nás inspirovaly svou typickou šedomodrou atmosférou. Specifická šedá skvěle ladí s intenzivními barvami, protože působí klidným dojmem, a tak se dokonale hodí jako barva pro jakýkoli interiér.

Kréta jako symbol jemnosti

Světlé tlumené barvy úžasně zvýrazní bohatost textury a použitých materiálů.
Bílá a přirozený obývací prostor

Nespoutaný a přitom tak lehce a pomalu plynoucí život v Řecku je bezpochyby jedním z důvodů, proč se tolik Čechů každoročně vydává vstříc středomořskému klimatu. Tuto jedinečnou atmosféru máme spojenou s uklidňujícími barvami bílých plátěných halen, od soli vyšisovaných oblázků a mušlí či bílých budov krétské architektury. Krétská bílá prostor rozšíří a vnese světlo, které vás každý den nabije dávkou optimismu.

Klidná a tichá Antarktida

Vytvořte veselý návrh barev. Použijte výrazné odstíny modré.
Budte stastni se sytou modrou

Stovky dovádějících tučňáků na pobřeží Antarktidy nelze zasadit do jiných než ledově modrých odstínů. Mrazivé moře se v kusech ledu i ve sněhu, jenž je obaluje, odráží tak silně, až se člověku z té krásy tají dech. Namodralý sníh místy málem splývá s blankytnou oblohou, a celkový efekt tak dokáže člověka uklidnit tím nejspolehlivějším způsobem.

Sluncem zalitý Cejlon

Jasná žlutá dodává této bílé kuchyni hravost a energii.
Zluta vnasi do kuchyni slunecni svit

Písčité pláže zářící zlatavou barvou přitahují neustále velkou spoustu turistů. Temperamentní světlé odstíny žluté se hodí nejen do velkých, ale také do malých prostorů, kterým dodají život a prosvítí je barvou sluneční záře. Interiér sladěný s barvami Cejlonské žluté vám dodá dávku optimismu i energie.

Tibet zahalený v oranžovém rouchu

Oranžová přímo srší vitalitou. Vymalujte stěny touto barvou, a hned navodíte pocit šťastné a aktivní domácnosti.
Oranzova vam vytvori stastnou domacnost

Když se řekne Tibet, jistě není člověka, kterému vmžiku nenaskočí představa holohlavých mnichů, kráčících ve výrazných oranžových rouchách. Barva evokující zapadající slunce vytvoří v interiéru vašeho domova jedinečnou atmosféru. Navíc posílí i vaši duchovní sílu a podnítí ve vás radost ze života. Její sytost také pomáhá zvyšovat kreativitu a přispěje k chuti ke změnám.

Kalkata, město barevných kontrastů

Jemné červenohnědé odstíny vyvolávají pocity, jako ze staré fotografie.
Propojte se do minulosti diky sepiovym tonum

Indické prostředí má každý bezpochyby spojené s odstíny hnědé. Vybaví se nám hliněné načervenalé domy v kombinaci s kamenitě béžovou. Živelnost číhá na každém rohu. V žádném případě však nelze tvrdit, že jde o divoký odstín. Kalkatská hnědá oplývá spíše výrazem elegance, z níž cítíme jistotu a důstojnost.

Životem kypící Bali

Pokud nemáte odvahu vymalovat stěny odvážnými barvami, vyhrajte si se dřevem.
Udelejte z oken okrasny prvek

Bali rozhodně není destinací pro milovníky lenošení na pláži. Nejslavnější ostrov Indonésie nabízí přece o tolik víc. Zemi plnou tajemných pralesů lze nejlépe charakterizovat pomocí zelené barvy. Vysokých košatých stromů a zarostlých keřů, a vůbec veškerých rostlin, jež působí na člověka odjakživa optimisticky, svobodně a harmonicky, je zde nepřeberné množství. Mezi stěnami této přírodní barvy naleznete útěchu po vyčerpávajícím dní a posílíte přirozený zdravý rytmus života.

Vášnivá Andalusie

Vyzkoušejte některé z našich kreativních barevných kombinací. Až do vašeho nového domova zavítají hosti, uděláte na ně skvělý první dojem.
Udelejte skvely prvni dojem

Výrazně červené rty i šaty a v ebenově černých vlasech rudý květ. Krásné tanečnice flamenca, červené silné víno, toreadoři s červenými prapory. Na světě není země, pro niž by byla tato barva natolik charakteristická, jako Španělsko. Andalusie žije svým vlastním životem v duchu vášně, síly a temperamentu. Tento odstín vdechne vašemu interiéru nejen sílu, ale i charakter.

Provence, jedno velké levandulové pole

Kapky sladkých barev plní tuto koupelnu pozitivní energií.
Spojte serikovou s jasnymi akcenty

Kdo byl někdy v letní Provence, těžko zapomene omamnou vůni tisíců levandulových květů, které na polích doprovází každého, jenž putuje touto malebnou krajinou. Specifická fialová proslavila tento kus francouzské země po celém světě také díky tomu, jak silně evokuje ženskost. Odstín Provence působí rozpustile a romanticky, a na zdech vám tak pomůže na chvíli se ztratit z rušné reality.