Nový nátěr starého nábytku je skvělou a cenově příznivou možností, jak dodat vašemu domovu svěžest. Podle našich rad dřevěný nábytek jednoduše připravíte i přemalujete.
Ozivte okoukany nabytek barvami

Oživte okoukaný nábytek barvami

Dejte pomocí našeho průvodce svému starému nábytku nový život.

1) Než začnete s renovací, demontujte všechny úchyty a očistěte povrch dřeva houbičkou namočenou v teplé mýdlové vodě. Možná bude potřeba vyplnit praskliny nebo díry vhodným tmelem na dřevo, jako je například Dulux, a poté lehce přebrousit povrch pískovým papírem dohladka. Otřete povrch vlhkým hadrem a nechte zaschnout.

2) Je čas na základní barvu. Naneste jednu vrstvu speciální základní barvy na dřevo a podkladové barvy a nechte zaschnout (pokud si nejste jisti dobou zasychání, přečtěte si pokyny).

3) A jde se na malování! Doporučujeme vám používat barvy na vodní bázi, které rychle zasychají a dodávají nábytku krásnou povrchovou úpravu. Je třeba pracovat v dobře větrané místnosti, ovšem mimo průvan (ten by mohl způsobit příliš rychlé zasychání nátěru).

4) Naneste první vrstvu barvy pomocí kvalitního syntetického štětce a před nanášením druhé vrstvy nechte barvu dostatečně zaschnout. Pro dosažení mimořádně hladkého nátěru nejprve dřevo lehce navlhčete pomocí houbičky.

5) Pokud chcete dát nový design svému stolu nebo malujete jiný horizontální povrch, doporučujeme vám aplikaci jedné nebo dvou vrstev bezbarvého laku, který barvě po dokonalém zaschnutí zajistí mimořádnou ochranu. Zvlášť vhodné jsou saténové nebo matné laky, které pomohou zamaskovat případné škrábance. Před montáží úchytů a přesunutí nábytku zpět na původní místo nechte vše alespoň 12 hodin zaschnout.

6) Podpořte krásu svého renovovaného nábytku vhodnými doplňky, jako je například sada skleniček na víno nebo sbírka fotografií.