Nekonečně působivá a vynikajícím způsobem univerzální barva Nilu – světlá zeleno-modrá – vyvolává nevzrušený, utěšující pocit.
Oddejte se neodolatelnemu puvabu barvy nilskych vod.

Oddejte se půvabu barvy Nilu

Tato nadpozemská modro-zelená je nekonečně působivá a vynikajícím způsobem univerzální.

Voda z řeky Nil

Představte si, že jste cestovatelem/cestovatelkou v době vlády královny Viktorie a vychutnáváte si plavbu po egyptské řece Nil. Nyní tomu bude možná těžké uvěřit, ale v té době měly jiskřivé vody Nilu překrásnou, světlou, modro-zelenou barvu. Místní jí říkali „eau de Nil“, což v doslovném překladu znamená „voda Nilu“. Tato světlá, jemná barva se stala velmi populární na konci 19. století, zvláště v elegantní éře Art Deco.

Starosvětská elegance

Představa, kterou nilská modrá vyvolává, je dávná vzpomínka na klidné večery při plavbě po exotických vodách v dalekých zemích. Imitujte tuto snovou náladu ve svém vlastním domově! Nilská modrá se krásně doplňuje s krémovými odstíny bílé, jako je slonovinová, kaliková a pastelové odstíny modré. Je dost jemná na to, abyste se mohli odvážit vymalovat s ní celý pokoj. Tato barva je dokonalá do ložnic, obývacích prostor a dětských pokojů, protože vytváří klidnou atmosféru. Pokud dáváte přednost smělejšímu designu, zdůrazněte ji přidáním detailů v tmavé modré či zelené. Můžete ji také kombinovat s měděnou, hořčicovou žlutou, nebo dokonce s tmavou růžovou, čímž vytvoříte klasičtější dojem.